تردد خودروها و جدایی طلبان با پرچم رژیم صهیونیستی در اقلیم کردستان قبل از همه پرسی !

برخی از جوانان کُرد به نشانه قدردانی از حمایت تل‌آویو از همه‌پرسی جدایی اقلیم کردستان عراق، پرچم رژیم صهیونیستی را در اربیل در دست گرفته و به شادی پرداخته‌اند.

  1. ۱۲ ماه قبل
  2. ۱
لینک های دانلود: mp4 (۱٫۲ MB) webm (۳۲۱٫۱ KB)

به گزارش نوداد (بانک ویدیو خبر ایران) و به نقل از «رویترز»، برخی جوانان کُرد، روز گذشته در تجمعی در اربیل، که برای اعلام حمایت‌شان از همه‌پرسی جدایی اقلیم کردستان عراق برگزار شده بود، پرچم رژیم صهیونیستی را در دست گرفتند.

پرچم اسرائیل در اقلیم کردستان

شمار دیگری از این شرکت‌کنندگان نیز در این مراسم پرچم آمریکا را با خود حمل می‌کردند.

پرچم اسرائیل در اقلیم کردستان

گفتنی است که این برای نخستین بار نیست که کُردهای عراق پرچم رژیم صهیونیستی را با خود حمل می‌کنند بلکه این روند طی هفته گذشته بارها در خیابان‌های اقلیم کردستان تکرار شده است.

پرچم اسرائیل در اقلیم کردستان

شهروندان در اقلیم کردستان در شمال عراق قرار است روز دوشنبه (سوم مهر) با شرکت در یک همه‌پرسی، نظر خود را نسبت به جدایی از عراق اعلام کنند. متولی این همه‌پرسی، دولت «مسعود بارزانی» رهبر حزب دموکرات کردستان و رئیس اقلیم کردستان عراق است.

پرچم اسرائیل در اقلیم کردستان

این در حالی است که برخی دیگر از احزاب اصلی اقلیم با برگزاری آن در شرایط کنونی موافق نیستند. علاوه بر این، عراق و همچنین ترکیه و ایران نیز نسبت به برگزاری این همه‌پرسی هشدار داده‌اند. در حالی که بیشتر کشورهای غربی نیز مخالفت خود را با این همه‌پرسی جدایی اعلام کرده‌اند ولی رژیم صهیونیستی گفته است از تشکیل یک کشور کُرد و جدایی اقلیم کردستان از عراق حمایت می‌کند.


همچنین سایت روزنامه جروزالم پست تصاویری از تظاهرکنندگان طرفدار استقلال اقلیم کردستان عراق در کشورهای اروپایی منتشر کرده که در دستان آنها پرچم اسرائیل قرار دارد.