یک شایعه عجیب درباره سرکرده داعش + جزییات

دادگاه عالی عراق بعد از بازجویی از یکی از افراد نزدیک به سرکرده گروه تروریستی داعش، اعلام کرد که فرد مذکور اعتراف کرده که با البغدادی مرتباً دیدار داشته است.

  1. ۷ ماه،۲ هفته قبل
ابوبکر بغدادی، مرد ۲۵ میلیون دلاری کجاست؟
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

یکی از سرکرده های گروه تروریستی داعش که در دام نیروهای امنیتی عراق افتاده است، اعتراف کرد که ابوبکر البغدادی، سرکرده این گروه تروریستی در قید حیات است.

سخنگوی دادگاه عالی عراق امروز (چهارشنبه) در بیانیه ای اعلام کرد که دادگاه مرکزی تحقیقات اعترافات فردی را که متهم به ارتباط با داعش است، جمع آوری کرده و این فرد طی بازجویی از او، اعتراف کرده است که به طور مداوم دیدارهایی با ابوبکر بغدادی داشته است.

شبکه سومریه، «عبدالستار بیرق دار» در این ارتباط گفت: «فرد متهم تأکید کرده است که آخرین دیداری که با بغدادی داشته، ماه ژوئیه سال گذشته بوده است».

این مقام قضایی عراق همچنین افزود، متهم مذکور عضو کمیته عمومی ناظر بر آنچه که «دولت اسلامی» خوانده می شد، بوده است.

بیرق دار در مورد نحوه به دام انداخت این تروریست گفت که این کار بعد از هماهنگی مشترک بین سرویس اطلاعات عراق و سرویس های امنیتی ترکیه و با نظارت دادگاه مرکزی تحقیقات در دادگاه تجدیدنظر فدرال «الرُصافه» صورت گرفته و بعد از آنکه در ترکیه بازداشت شد به مقامات عراقی تحویل داده شده است.

او گفت، فرد بازداشت شده، در بازجویی های به عمل آمده از او گفته است که دارای مدرک دکتری در شریعت اسلامی دارد و مدتی در  زندان «بوکا» شهر «ام قصر» استان بصره زندانی بود.

این تروریست همچنین اعتراف کرده است که چندین مناصب در خلافت خودخوانده داعش داشته است از جمله اینکه امیر شرعی و عضو دفتر مشورتی «دولت اسلامی» بوده است.

زندان بوکا یا کمپ بوکا در سال ۲۰۰۳ در نزدیکی بندر ام القصر توسط ایالات متحده آمریکا برای نگه داشتن زندانیان عراقی ساخته شده است.