"تنها آرزویم تحصیل پسرم"

اخراج یک دانش‌آموز تهرانی برای ۱۸ هزار تومانِ ناقابل !

پدر یک دانش‌آموز گفت: پسرم به خاطر عدم توانایی در پرداخت شهریه و هزینه ۱۸ هزار تومانی کتاب‌های درسی، از مدیر هنرستانی در منطقه ۱۸ تهران سیلی خورد و از مدرسه اخراج شد.

  1. ۱ سال،۶ ماه قبل
  2. ۰
اخراج یک دانش‌آموز تهرانی

پدر این دانش آموز در تشریح جزئیات اخراج پسرش به گفت:

اواخر تابستان که برای ثبت نام پسرم در یکی از هنرستان‌های دولتی این منطقه مراجعه کردیم، مسئولان مدرسه خواستار پرداخت مبلغ 300 هزار تومان بابت هزینه‌ کلاس‌های کمک آموزشی شدند و من که یک کارگر ساکن در منطقه خلیج، واقع در منطقه 18 شهر تهران بودم و وضعیت معیشتی مناسبی نداشتم، قادر به پرداخت این مبلغ نبودم و مقرر شد تا این مبلغ را به همراه مبلغی در حدود 18 هزار تومان بابت هزینه کتاب‌های درسی پسرم که در طول سال تحصیلی پرداخت کنم.

وی ادامه داد: روز گذشته که به خانه آمدم متوجه شدم که مدیر مدرسه از پسرم خواسته تا درباره چرایی نپرداختن این مبلغ به وی توضیح دهد که پسرم به دلیل اینکه از بی‌پولی و فقر من شرمنده بوده، سرش را پایین انداخته و سکوت کرده است که در مقابل مدیر مدرسه یک سیلی به صورت پسرم زده است.

پدر این دانش‌آموز 15 ساله افزود: وقتی از موضوع با خبر شدم، به هنرستان محل تحصیل پسرم رفتم و وقتی به مدیر مدرسه بابت سیلی زدن به پسرم اعتراض کردم وی در پاسخ به من عنوان کرد که وزیر جدید آموزش و پرورش از مدیران مدرسه خواسته تا 30 درصد از دانش‌آموزانی که هزینه‌های خود را نداده‌اند یا باید از مدرسه اخراج شوند و یا هزینه‌های مربوطه را پرداخت کنند.

او ادامه داد: مدیر مدرسه پسرم در نهایت فرزندم را از مدرسه اخراج کرد و پرونده تحصیلی او را به من داد و گفت که هر زمان قادر به تامین هزینه کتاب‌های درسی پسرم بودم، می‌توانم دوباره او را به مدرسه بازگردانم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پسرم به دلیل شرمساری از این فقر و نداری، دیگر حاضر به بازگشت به مدرسه نیست و من که یک کارگر ساده هستم تنها آرزویم تحصیل پسرم است.
همرسانی نوشتار: