دختر 21 ساله روسی که انتخابات آمریکا را دست کاری کرده بود + عکس ها

کاخ سفید دختر جوان روسی را که یکی از هکرهای حرفه ای است در لیست جدید تحریم های خود علیه روسیه قرار داد .آنها معتقدند که این دختر 21 ساله در انتخابات آمریکا دست داشته است.

  1. ۱ سال،۵ ماه قبل
  2. ۱
الیسا شوچنکو

کاخ سفید دختر 21 ساله اهل روسیه را به هک کامپیوترهای حزب دموکرات متهم کرد و او را در لیست تحریم های جدید خود علیه روسیه قرار داد.

الیسا شوچنکو

 «إلیسا شفچنکو» دختر 21 ساله روسی است که به عنوان هکر فعالیت می کند و از سوی آمریکا به دخالت در انتخابات اخیر ریاست جمهوری آمریکا متهم شده و در لیست تحریم این کشور قرار گرفته است.  

الیسا شوچنکو

شفچنکو یک هکر ماهر است که در شرکت "ZOR" روسیه مشغول به کار است. "ZOR" یک شرکت امنیت سایبری است که طبق اعلام فوربس روسیه، تحت هدایت «آلیسا شفچنکو» اداره می شود. شفچنکو یک کارشناس امنیت سایبری خودآموخته است.  


آمریکا می گوید این شرکت در دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کمک های فنی به دستگاه اطلاعات برون مرزی روسیه کرده است.

شفچنکو در گفتگو با روزنامه انگلیسی گاردین هرگونه «فعالیت آگاهانه» به نفع دولت روسیه را رد کرد. هکر روس اتهام آمریکا را رد و اعلام کرد ممکن است اطلاعات کاخ سفید تحریف شده باشد یا اینکه حقایق را به صورت نادرست تفسیر کرده است. شفچنکو گفته: «به نظر می رسد که یک هکر ناشناخته و شرکت بیچاره او بهترین انتخاب برای این هدف (تحریم) از سوی آمریکا بودند.» شفچنکو این مسئله را که روسیه از طریق هک کردن در انتخابات آمریکا دخالت کرده باشد به مسخره گرفت.

سازمان های اطلاعاتی آمریکا بر این باورند که روسیه از طریق هک کامپیوترهای حزب دموکرات در انتخابات آمریکا و افشای ایمیل های محرمانه به نفع دونالد ترامپ دخالت کرده است. ترامپ ادعای سازمان سیا درباره دخالت روسیه به نفع وی در انتخابات را رد کرد و اظهارات مسئولان سیا در این باره را رد کرد. روسیه نیز به طور مکرر اتهام های هک کامپیوترهای حزب دموکرات را رد کرده است