چرا کانال سی ان ان، مجری ایرانی مشهور را اخراج کرد !

کانال تلوزیونی سی.ان.ان اعلام کرد: «سی ان ان دیگر برنامه «مومنان با رضا اصلان» را پخش نمی کند. ما برای رضا و تیم همکار او آینده خوبی آرزومندیم».

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
رضا اصلان

به گزارش نوداد و به نقل از کانال تلوزیونی سی.ان.ان اخراج این مجری سی ان ان، پس از یک سری از توییت های توهین آمیز وی به رئیس جمهور آمریکا اتفاق افتاد. وی پیش از این دونالد ترامپ را به عنوان «زباله» و «مایه ننگ تمام بشریت» نامیده بود. 

رضا اصلان علت انتشار توئیت های فوق را مخالفت با قانون مهاجرت ترامپ نامید. اعتراض وی به قانون مصوب ترامپ مبنی بر ممنوعیت ورود شهروندان شش کشور خاورمیانه و شمال آفریقا به ایالات متحده آمریکا به عنوان «مصوبه تکمیلی امنیتی» می باشد.

ترامپ برای شهروندان شش کشور خاورمیانه و شمال آفریقا با جمعیت عمدتاً مسلمان محدودیت های سفر و ویزا تصویب نموده است. وی این کشور ها را حامی تروریست می داند. ترامپ فرمان مشابهی در تاریخ 27 ژانویه یک هفته پس از مراسم تحلیف خود به تصویب رساند

این مجری تلوزیون، بعدها از اظهارات خود عذرخواهی کرد و گفت که او کنترل خود را از دست داده بود.

رضا اصلان (متولد ۱۳ اردیبهشت ۱۳۵۱ تهران) نویسنده‌ای ایرانی-آمریکایی در زمینهٔ مطالعات و تاریخ ادیان می‌باشد. او استاد نگارش ابتکاری در دانشگاه کالیفرنیا، ریورساید می‌باشد.

وی چندین جایزه جهت آثار خود دریافت نموده و از مدعوین رسانه‌های آمریکایی در موضوعات جهان اسلام است. کتاب اول وی «خدایی نیست جز خدای یکتا» تا کنون به سیزده زبان ترجمه شده است.

او ادعا می‌کند مدارکی دارد که صاحب آنها نیست و به موارد و جایگاه‌های آکادمیکی افتخار می‌کند که در اختیار ندارد. اصلان ۴۱ ساله، مکرر ادعا کرده است که دارای مدرک دکتری در رشته «تاریخ ادیان» یا «جامعه‌شناسی ادیان» است، این در حالیست که چنین رشته‌هایی در دانشگاه‌هایی که وی تحصیل کرده، تدریس نمی‌شوند و وجود ندارند. بر پایه اطلاعات دفتر امور نام‌نویسی در دانشگاه سانتا باربارا، وی مدرک دکتری در جامعه‌شناسی دارد.
همرسانی نوشتار: