آپدیت ترین زن دنیا با 97 سال سن + فیلم و عکس ها

پیرزن 97 ساله ویتنامی با تسلط کامل بر اینترنت از آخرین فناوری ها برای ایجاد ارتباط با اقوام و خانواده استفاده می کند و ضمن نوشتن کتاب لقب «جوان جاودان» گرفت.

  1. ۳ ماه،۳ هفته قبل
  2. ۰
لینک های دانلود: mp4 (۱۰٫۷ MB) webm (۳٫۳ MB)

به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر) و به نقل از شبکه خبر آسیا روز شنبه گزارش داد که «لی سی» این زن در 97 سالگی همه دندان های خود را از دست داده و با مشکلات استخوانی روبرو است و اغلب اوقات را بصورت خوابیده در تخت می گذراند، اما همچنان مشتاق یادگیری است.

پیرزن آپدیت

وی که زندگی در دورانی که ویتنام حدود نیم قرن پیش مستعمره فرانسه بود را به یاد می آورد از «اسکایپ» برای تماس اینترنتی با نوه خود در روسیه استفاده می کند و در 87 سالگی یک کتاب تالیف کرده است.

پیرزن آپدیت

وی که دوران کودکی خود را با بیسوادی پشت سرگذاشته است، گفت که اگر 10 چیز وجود داشته باشد که در مورد آنها چیزی نمی داند، دوست دارد تا بیشترین مطالب را در مورد آنها بیاموزد.

پیرزن آپدیت

براساس این گزارش، آنچه این زن ویتنامی را به یک مصرف کننده زیرک اینترنت تبدیل کرده اشتیاق و تمایل وی برای کسب دانش است.

وی اخبار روز را از تارنمایی های مختلف می خواند و به طور منظم حساب کاربری خود را در شبکه های اجتماعی به روز می کند و نشست ها و گفت وگوهای آنلاین حضور دارد و دیدگاه های خود را نیز بیان می نماید.

پیرزن آپدیت

نخستین تجربه وی از اینترنت به سال 2007 و هنگام نوشتن کتابی در مورد زندگی شخصی اش باز می گردد که به دلیل لرزش دست امکان نگهداشتن خودکار و استفاده از کاغذ را نداشت.

این شرایط باعث شد نوه های این زن ویتنامی با خرید یک «لپ تاپ» آموزش تایپ کردن را به او بیاموزند، به گونه ای که پس از سه سال وی در سال 2010 کتاب 600 صفحه ای زندگینامه خود را رونمایی کرد.

پیرزن آپدیت

وی که با حدود یک قرن زندگی روح خود را همچنان 20 ساله می داند در محیط آنلاین و در بین قشر جوان ویتنام نیز که او را «جوان جاودان» و «لیدی تین» می دانند، محبوبیت خاصی دارد.

این زن ویتنامی که در سال 1920 به دنیا آمده است جامعه آن روز ویتنام را بسیار متفاوت تر از امروز دانست و گفت که مردسالاری در آن زمان بسیار غالب بود، به گونه ای که حتی برادرش اجازه نمی داد در کنارش بایستد.


این پیرزن نویسنده ویتنامی که علاوه بر استفاده از اینترنت و نویسندگی، مهارت نقاشی نیز دارد، گفت در آن دوران به رغم اینکه پدرش معلم بوده به وی اجازه داده نمی شد به مدرسه برود و مخفیانه خواندن و نوشتن آموخته است.