پیرترین عضو داعش

پیرمرد 81 ساله چینی ! + فیلم و عکس ها

گروه تروریستی داعش در اقدامی تبلیغاتی در فضای مجازی به منظور افزایش روحیه اعضای خود دست به انتشار تصاویر و فیلمی از یک پیرمرد 81 ساله چینی به عنوان پیرترین عضو این گروه تروریستی زده است.

  1. ۱۱ ماه،۱ هفته قبل
  2. ۰
لینک های دانلود: mp4 (۵٫۴ MB) webm (۳٫۶ MB)

به گزارش نوداد (بانک ویدیو خبر ایران) این پیرمرد 81 ساله چینی که متعلق به قوم اویغور این کشور است با نام «محمد امین» معرفی شده و زمانی در منطقه سین‌کیانگ چین که پایگاه این قوم بوده و داعش از آن با نام «ترکستان» یاد می‌کند، سکونت داشته است.

پیرترین عضو داعش

گروه تروریستی داعش که شدیدا روحیه اش به دلیل شکستهایش در شهرهای مختلف عراق پایین آمده مدعی است که محمد امین بعد از دیدن ویدیویی از کشته شدن پسرش در سوریه به همراه خانواده‌اش زادگاهش را ترک کرده تا برای داعش بجنگد.

پیرترین عضو داعش

در تصاویر منتشر شده از سوی داعش این پیرمرد یک کلت کمری داشته و با یک فرد ناشناس دیگر در مقابل دوربین عکاسی ایستاده است.

پیرترین عضو داعش

این تصاویر در حالی منتشر شده که داعش در مواجهه با پیش‌روی نیروهای عراقی در شهر فلوجه دچار استیصال شده و دست به چند سری ضد حمله زده است.

پیرترین عضو داعش

انتشار عکسهای محمد امین می‌تواند تلاشی از سوی داعش برای تقویت روحیه نیروهایش تلقی شود. 

پیرترین عضو داعش

سال گذشته میلادی نیز وی در یک ویدیویی تبلیغاتی منتشر شده از سوی افراطگران دیده شده که در آن گفته بود: من 60 سال در ترکستان هدف سرکوبگری چینی‌ها قرار گرفتم. پس از آن به همراه چهار نوه، دختر و همسرم هجرت کردم.

پیرترین عضو داعش

وی که در برخی صحنه‌ها مسلسل کلاشنیکف به دست داشته و در برخی صحنه‌های دیگر نیز در حال کنترل ادوات توپخانه است در حالی که لباس نظامی به تن دارد، می‌گوید که با موفقیت آموزشهای نظامی را طی کرده اما در حال حاضر در نبرد مستقیم شرکت ندارد.


محمد امین گفت: من نزد داعش آمده و به رغم سن بالایم به اردوگاه آموزشی رفتم. من در آموزشها سینه خیز رفتم، دویدم و غلت خوردم. من همه کاری انجام دادم و به خوبی آموزشها را به پایان رساندم. بعد از این که سلاح دریافت کردم اجازه خواستم که در جنگ شرکت کنم اما به من اجازه شرکت در جنگ داده نشد بنا بر این اینجا در داخل پایگاه هستم.