تصاویری از شهر زیبای حلب پیش از جنگ سوریه + عکس ها

با گذشت سالها از جنگ خانمان برانداز داخلی و فعالیت تروریست ها در سوریه ، مناطق مختلف این شهر زیبا اکنون به خرابه هایی تبدیل شده که مقایسه تصاویر این روزها با گذشته ، عمق خرابی ها را بیشتر نمایان می کند.

  1. ۱ سال،۵ ماه قبل
  2. ۰
حلب

حلب، دومین شهر بزرگ سوریه، تا پیش از جنگ این کشور، یکی از زیباترین شهرهای خاورمیانه بود که جهانگردانی را به ویژه از کشورهای غربی به خود جلب می‌کرد. همچنین از این شهر به عنوان پایتخت تجاری سوریه نام برده می‌شد و از قدیم به دلیل موقعیت جغرافیایی‌اش بین دریای مدیترانه و رودخانه فرات، اهمیت ویژه داشت. آتش جنگ در این شهر هنوز خاموش نشده است.

«روسیه الیوم» در گزارشی در این خصوص نوشت: حلب یکی از پیشرفته‌ترین شهرهای جهان و نخستین شهرهای بزرگ در تاریخ قدیم بوده است. جنگ و درگیری در حلب که از جولای سال 2012 آغاز شده و همچنان ادامه دارد، خسارات گسترده ای به این شهر وارد کرده است. در نتیجه این جنگ ویرانگر بخش وسیعی از مناطق مختلف شهر حلب به ویرانه تبدیل شده و بسیاری از خانه ها و تاسیسات صنعتی و اماکن تجاری نابود شده و از جمعیت 2.5 میلیون نفری شهر حلب، تنها حدود 300 هزار نفر در این شهر باقی مانده است. 

گرسنگی و بیماری در همه جای شهر که دیگر غیر قابل زندگی شده، کاملا مشهود است و بسیاری از اماکن تاریخی و باستانی آن ویران شده ؛ آثار تاریخی و معماری که بدون آن تاریخ خاورمیانه رنگ می بازد.

حلب

حلب

حلب

حلب

حلب

حلبحلب

حلب

حلب

حلب

حلب

حلب

حلب

حلب

حلب

حلب