قرارداد خرید ۶۰ فروند هواپیما

دقایقی پیش امضا توافق آسمان‌ ایر و بویینگ در تهران !

دقایقی پیش، با حضور وزیر کار و نمایندگان شرکت بویینگ و آسمان ایر، قرارداد نهایی خرید ۶۰ فروند هواپیمای بویینگ ۷۳۷ بین دو شرکت آسمان ایر و بویینگ به امضا رسید.

  1. ۱۱ ماه،۲ هفته قبل
  2. ۰
قرارداد خرید ۶۰ فروند هواپیما

ظهر امروز با حضور نمایندگان شرکت بویینگ در شرکت هواپیمایی آسمان، قرارداد نهایی خرید ۶۰ فروند بویینگ ۷۳۷ از سوی آسمان ایر به امضای دو طرف رسید.

نیمه فروردین ماه گذشته، تفاهمنامه خرید این ۶۰ فروند هواپیمای مسافری ۷۳۷ مکس بین دو شرکت آسمان و بویینگ به امضا رسیده بود و امروز طی مراسم رسمی با حضور علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مقامات رسمی این دو شرکت، قرارداد نهایی منعقد شد.

قرار بر این است که این هواپیماها از سال ۲۰۱۹ به تدریج به شرکت هواپیمایی آسمان تحویل شود و در همان سال اول، ۵ تا ۱۰ فروند بوئینگ ۷۳۷ تحویل شرکت آسمان خواهد شد.

هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ یک هواپیمای مسافری ۱۳۰ نفره است که می‌تواند بیش از ۴۵۰۰ کیلومتر پرواز کند و با ورود این هواپیماها به ناوگان هوایی آسمان، ظرفیت صندلی آسمان‌ایر به بیش از ۸ هزار صندلی افزایش می‌یابد. 

همچنین پیش از شرکت هواپیمایی آسمان، سال گذشته شرکت ایران ایر قرارداد خرید ۸۰ فروند هواپیمای بویینگ را با این شرکت به امضا رساند که قرار است از اردیبهشت ماه سال آینده، تحویل بویینگ‌های ایران ایر آغاز شود و در بازه زمانی ۱۰ ساله ۸۰ فروند بویینگ تحویل داده شود.