زیر دریایی بدون سرنشین بوئینگ با 15.5 متر طول، وارد آب های کالیفرنیا شد ! + فیلم و عکس ها

زیردریایی خودکار ساخت شرکت بوئینگ برای نخستین بار در آب‌های کالیفرنیا راه اندازی شد.

  1. ۱۱ ماه،۱ هفته قبل
  2. ۱
لینک های دانلود: mp4 (۶٫۴ MB) webm (۱٫۸ MB)

به گزارش نوداد، این زیردریایی Echo Voyager بخشی از برنامه «سامانه زیرآبی بدون سرنشین فوق عظیم» (XLUUV) به شمار می‌آید و قرار است در مجموعه‌ای از مانورها در آب‌های کالیفرنیای جنوبی، آزمایش‌هایی را بر روی سیستم‌های ارتباطی، سیستم‌های خودکار، سیستم پیشرانش، سیستم یکپارچه‌سازی و سامانه‌های باتری خود از سر بگذراند. 

زیردریایی اتوماتیک

برخلاف سامانه‌های زیرآبی بدون سرنشین حال حاضر که عمدتا از راه دور کنترل می‌شوند و برای داشتن انرژی و پشتیبانی لازم نزدیک کشتی‌های مادر حرکت می‌کنند، زیردریایی جدید از سامانه‌های رایانه‌ای خودکار و سیستم نیرورسانی قابل شارژی استفاده می‌کند که هر بار به آن امکان شیرجه‌زنی و عملکرد خودکار را برای ماهها می‌دهد.

زیردریایی بوئینگ

فناوری Echo Voyager آزمایش‌های خود را در تجهیزات بوئینگ در هانتینگتون بیچ از سر گذرانده و باید وارد میادین آبی واقعی شود.

زیردریایی بوئینگ 15.5 متر طول دارد و برای کنکاش در اعماق اقیانوس‌ها ساخته شده است.

این سامانه بخشی از برنامه XLUUV نیروی دریایی آمریکاست که هدف آن ساخت سامانه‌های زیرآبی ارزان‌، کارآمد و رباتیک برای برآوردن نیازهای این نیرو در قرن بیست و یکم است.

زیردریایی بوئینگ

هفته گذشته بوئینگ اعلام کرد برای طراحی و تولید زیردریایی‌های XLUUV با شرکت «صنایع هانتینگتون اینگالز» (Huntington Ingalls Industries) وارد شراکت شده است.