لحظه جنجالی غرق شدن کشتی دنا به علت سهل انگاری خدمه کشتی ! + فیلم

مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های کیش گفت: غرق شدن کشتی دنا به علت سهل انگاری خدمه کشتی بود.

  1. ۸ ماه،۱ هفته قبل
  2. ۰
لینک های دانلود: mp4 (۲٫۰ MB) webm (۵۳۱٫۳ KB)
نوداد -

به گزارش نوداد، و به نقل از منطقه آزاد کیش، موسوی گفت: پس‌ازاینکه ساعت 6 صبح امروز خدمه کشتی تجاری دنا، متوجه عدم تعادل این کشتی و ورود آب در قسمت خن و فضای داخلی کشتی شدند به مسئولان بندرگاه اطلاع دادند.

مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های کیش افزود: باوجوداینکه ما به‌سرعت در محل حاضر شدیم و برای خارج کردن آب از کشتی تلاش فراوانی شد، شدت آب‌گرفتگی به‌اندازه‌ای بود که درنهایت کشتی کاملاً در آب فرورفت.

موسوی با اشاره به اینکه در این حادثه هیچ‌یک از 8 خدمه حاضر در کشتی آسیب ندیدند، بیان کرد: پس از بررسی تیم غواصی مشخص شد که دریچه مجاور اگزوز سمت چپ به دلیل بی‌توجهی خدمه کشتی بازمانده و در طول شب آب به‌شدت وارد کشتی شده است. البته خوشبختانه به دلیل اینکه بدنه کشتی بسیار سالم بوده و هیچ‌گونه پارگی و یا شکستگی وجود نداشته است می‌توان به‌سرعت مشکل را برطرف کرده و کشتی را دوباره بر سطح آب غوطه‌ور کرد.

موسوی تصریح کرد: در حال حاضر دو تیم غواصی بررسی‌های لازم را انجام داده و تلاش می‌کنند تا با استقرار پمپ‌های قوی آب را از درون کشتی تخلیه کنند تا دوباره کشتی بر سطح آب غوطه‌ور شود.

وی افزود: با تلاش بی‌وقفه گروه سرعت عملیات پیش‌بینی می‌شود که کشتی دنا تا عصر امروز دوباره بر سطح آب شناور شده و روند تعمیر آسیب‌دیدگی‌ها آغاز شود.

موسوی با بیان اینکه کشتی مسافربری دنا یکی از کشتی‌های ایمن و باکیفیت جزیره کیش است که با ظرفیت 230 مسافر در مسیر جزیره کیش تا بندر چارک تردد می‌کند، عنوان کرد: این کشتی از پوشش بیمه‌ای مناسبی برخوردار است و پس از بررسی دقیق میزان خسارات و تعمیر سریع بخش‌های آسیب‌دیده این کشتی به‌زودی فعالیت مجدد خود را از سر خواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های کیش گفت: طبق بررسی‌های اولیه تنها ژنراتورها و سیستم سرمایشی و گرمایشی کشتی آسیب دیده‌اند.


همرسانی نوشتار: