به آتش کشیدن خودروی BMW توسط شهروند خشمگین ایرانی در مونیخ !

هادی پورمحسنی شهروند ایرانی-ایتالیایی مقیم آلمان، خودروی «بی ام دبلیو» خود را در اعتراض به مشکلات خدمات پس از فروش، در برابر موزه‌ این شرکت به آتش کشید.

  1. ۱۲ ماه قبل
  2. ۱
لینک های دانلود: mp4 (۸٫۹ MB) webm (۲٫۵ MB)

به گزارش نوداد (بانک ویدیو خبر ایران) برای آشنایی بیشتر با هادی پورمحسنی همین کافی است که بدانید وی سابقه‌ طولانی در نابود کردن خودروهای «بی ام دبلیو» در اعتراض به شرایط فروش و خدمات پس از فروش این شرکت دارد. 

پورمحسنی پیش از این در سال ۲۰۱۳ «بی ام دبلیو M6» خود را با تبر و پتک در مقابل نمایشگاه خودروی فرانکفورت نابود کرد. این تاجر ایرانی خودروی M6 خود را تعمیر و مجدداً در مقابل محل نمایشگاه خودروی ژنو در سال ۲۰۱۴ نابود کرد. پورمحسنی مشکل سر و صدا و عملکرد بد جعبه دنده‌ خودرو را علت نارضایتی و در نتیجه نابود کردن خودرو عنوان کرده بود.

پورمحسنی همچنین در سال ۲۰۱۵ و این بار نیز در برابر نمایشگاه خودروی فرانکفورت، یک دستگاه «بی ام دبلیو Z3» را به آتش کشید. این تاجر ایرانی به تازگی نیز در آخرین اقدام خود یک دستگاه «بی ام دبلیو سری ۷» را در برابر «موزه‌ بی ام دبلیو» در شهر مونیخ به آتش کشید تا پیام اعتراض خود را به مسئولان این شرکت واضح تر برساند.

هادی پورمحسنی «بی ام دبلیو سری ۷ نسل چهار» (۲۰۰۲ تا ۲۰۰۸) را در برابر «موزه‌ بی ام دبلیو» پارک کرد و با به آتش کشیدن کابین، خودرو را در دقایقی اندک نابود کرد. وی همچنین در کنار خودرو تابلویی به دست داشت که عبارت «بخش خدمات بی ام دبلیو دروغ‌گو است، رشوه می‌گیرد و کلاهبرداری می‌کند» روی آن درج شده بود.

مشکل پورمحسنی با برند «بی ام دبلیو» از نقص فنی و سر و صدا در کابین M6 شروع شده بود. جایی که هیچ یک از مراکز خدمات پس از فروش «بی ام دبلیو» در ایتالیا این موضوع را نقص فنی ندانستند و مرکز خدمات پس از فروش «بی ام دبلیو» در مونیخ نیز به اعتراض‌های پورمحسنی رسیدگی نکرد.

در نتیجه این شهروند مقیم ایتالیا تصمیم به نابودی خودروی خود در رویداد مهم نمایشگاه خودرو فرانکفورت گرفت و مجددا همان خودرو را در دیگر رویداد مهم جهانی و در شهر ژنو نابود کرد. اما نکته‌ی جالب توجه در این بین، عدم توجه «بی ام دبلیو» به رفتار‌های پورمحسنی و نادیده گرفتن وی است. با این حال نابودی خودروهای مطرح «بی ام دبلیو» در رویداد‌های مهم، ضربه‌ بزرگی به اعتبار این خودروساز مطرح جهانی خواهد زد.

اما سوال بزرگی در این بین وجود دارد. پورمحسنی پس از تجربه‌ تلخ ابتدایی خود با «بی ام دبلیو» چرا همچنان به استفاده از این برند و محصولات آن اصرار دارد؟!