طرح حیرت انگیز شرکت آمریکایی که آینده توریسم را متحول می‌کند !

اخیراً شرکت spaceX در آمریکا برنامه خارق‌العاده‌ای را در دستور کار قرار داده که می‌تواند آینده صنعت گردشگری را متحول کند.

  1. ۱۱ ماه،۳ هفته قبل
  2. ۰
لینک های دانلود: mp4 (۵٫۲ MB) webm (۳٫۱ MB)

به گزارش نوداد (بانک ویدیو خبر ایران) بر اساس این طرح، مسافران می‌توانند به هر مقصدی در کره زمین در کمتر از یک ساعت سفر کنند. این کار به وسیله نوعی راکت با قابلیت حمل ۸۰ تا ۲۰۰ مسافر انجام خواهد شد.

اسپیس ایکس

ایلان ماسک، یکی از پیشروان صنایع موشکی و خودرو می‌گوید: 

به زودی سفر بین شهری بین نقاط مختلف دنیا در عرض چند دقیقه انجام خواهد شد.

اسپیس ایکس

ایلان ماسک موسس و مدیرعامل شرکت‌های اسپیس ایکس و تسلا می‌گوید: 

شرکت اسپیس ایکس از سال آینده ساخت سفینه‌ای را آغاز خواهد کرد تا در سال ۲۰۲۴ بتواند انسان را به کره مریخ ببرد.

اسپیس ایکس

آقای ماسک که در کنگره جهانی کیهان نوردی در آدلاید استرالیا سخنرانی می‌کرد گفت: 

شرکت اسپیس ایکس اکنون قصد دارد تمام تمرکز خود را بر یک نوع سفینه به نام بی اف آر معطوف کند، سفینه‌ای که هم می‌تواند سفر از هر نقطه کره زمین به نقطه دیگر را به زیر یک ساعت برساند و هم برای سفر فضایی استفاده شود.

اسپیس ایکس

در ویدئوی تبلیغاتی بی اف آر عنوان شده: 

این سفینه می تواند فاصله بین هر شهر در کره زمین را زیر یک ساعت طی کند و بیشتر مسافرت‌های طولانی را به زیر نیم ساعت برساند. حداکثر سرعت بی اف آر به ۲۷ هزار کیلومتر در ساعت می‌رسد.

اسپیس ایکس

آقای ماسک گفت: 

آنچه بیشتر مردم به آن سفر طولانی می‌گویند در کمتر از یک ساعت انجام خواهد شد. بعضی از مشتریان ما محافظه‌کار هستند و می‌خواهند پیش از آنکه خود با بی اف آر سفر کنند چند بار سفرهای آن را ببینند. بنابراین برنامه ما ساخت ناوگانی از موشکهای فالکون ۹ و دراگون است تا اگر مشتریانی راحت بودند که با موشک و سفینه قدیمی سفر کنند بتوانند این کار را بکنند. اما تمام منابع ما به بی اف آر تخصیص خواهد یافت.

اسپیس ایکس

آقای ماسک که محبوبیتی مثل ستاره‌های موسیقی دارد بجز اینکه مدیر و طراح اصلی شرکت اسپیس ایکس است، شرکت خودروهای برقی تسلا را تاسیس کرده و رییس شرکت سولارسیتی است که در زمینه فناوری‌های تجدیدپذیر از جمله باتری‌های پر ظرفیت کار می‌کند.

اسپیس ایکس

طرفداران آقای ماسک تفکر پیشرو او را تحسین می‌کنند و با اینکه وعده‌های او اغلب با تاخیر محقق شده اما او به موفقیت‌های قابل توجهی رسیده است؛ ۱۶ بار فرود و بازگشت موفق موشکهای مدارگرد به کره زمین. دو موشک این کار را دو بار انجام داده‌اند.


محور تفکر آقای ماسک، قابلیت استفاده دوباره است. او می گوید عملیات فضایی بسیار گران قیمت است به دلیل این که یک بار مصرف است. به عقیده او دلیلی وجود ندارد که سفینه‌های فضایی مثل شرکتهای هوایی فعالیت کنند، یعنی سفینه بارها قابلیت پرواز داشته باشد و مهمترین هزینه جاری سوخت باشد.

موشک فالکون ۹ شرکت اسپیس ایکس قابلیت استفاده مجدد نسبی دارد در حالی که بی اف آر صد در صد قابلیت استفاده مجدد دارد و بارها و بارها می تواند به پرواز درآید.

آقای ماسک خود می داند که جدول زمانی پروژه او بلندپروازانه است و احتمالا در زمان موعود به پایان نمی‌رسد اما فعلا او می گوید که امیدوار است که اولین محموله بدون سرنشین را سال ۲۰۲۲ با بی اف آر به مریخ بفرستد.