لحظات ماندگار المپیک

به یاد ماندنی ترین لحظات المپیک

پیام های قهرمانان به سایر ورزشکاران و مردم

  1. ۱ سال،۱۰ ماه قبل
  2. ۰
به یاد ماندنی ترین لحظات المپیک

به یاد ماندنی ترین لحظات المپیک

1. درک ردموند، بارسلونا 1992

درک ردموند یکی از بزرگترین ستاره های دوی بریتانیا در دهه های 80 و 90 بود. او یکی از مدعیان قهرمانی در دوی 400 متر در المپیک1992 بارسلونا بود، اما وقتی که در میانه مسیر در نیمه نهایی دچار پارگی همسترینگ شد. در یک حرکت به یاد ماندنی، او حاضر نشد روی برانکارد برود و امیدوار بود به خط پایان برسد، در حالی که پدرش گارد امنیتی را کنار زد تا در کنار پسرش باشد.

اگرچه ردموند نتوانست قهرمان شود، اما پیام وی به ورزشکاران المپیک این بود که آنچه را که شروع کرده اند را باید به پایان برسانند.

2. کری استراگ، آتلانتا 1996

قوزک پای کری استراگ ژیمناست 18 ساله آمریکایی در اولین پرش او در سال 1996 دچار آسیب دیدگی شد. در پرش دوم، دو رباط وی نیز پاره شدند، اما وی بر درد طاقت فرسا غلبه کرد.

او با درد طاقت فرسایش قبل از افتادن به زمین به خوبی فرود آمد. از آنجایی که او در این رقابت برنده شد، تیم تیم ژیمناستیک ایالات متحده طلا گرفت.

3. آببه بیکیلا، رم 1960

آببه بیکیلا در تیم المپیک اتیوپی پس از آسیب دیدگی ورزشکار دیگر قرار داده شد. این دونده اهل اتیوپی در مسابقات ماراتن المپیک 1960 رم، پابرهنه دوید و صاحب مدال طلا شد. چهار سال بعد، او مدال طلای دیگری در توکیو با کفش به دست آورد.

4. تیم کره، سیدنی 2000

در مراسم افتتاحیه المپیک 2000، کره شمالی و جنوبی زیر یک پرچم به عنوان نماد صلح رژه رفتند. این پرچم تصویر هر دو کشور را به عنوان یک کشور به تصویر می کشید. این بیانیه ای قدرتمند از دو کشور بود که برای چندین دهه درگیر جنگ بودند.

5. محمد علی، آتلانتا 1996

روشن کردن مشعل المپیک لحظه خاصی در هر دوره از بازی های المپیک است، اما روشن کردن مشعل المپیک توسط محمد علی یکی از خاص ترین آنها است.

حدود 40 سال پس از به دست آوردن مدال طلا در بوکس. محمد علی مبتلا به بیماری پارکینسون  با روشن کردن مشعل با دستان لرزان جهانیان را بهت زده کرد. پیام این حرکت این بود که حتی بیماری هم نمی تواند جلوی بزرگترین ورزشکاران جهان را بگیرد.