همیشه پای یک دلال در میان است

پشت پرده خریدهای اوکراینی پرسپولیس

ردپای دو رستوران دار، یک دلال که با تیم های اوکراینی در ارتباط بوده و چند تن دیگر که به دلیل جایگاهشان از آنها اسمی برده نشده، در پشت پرده خرید اوکراینی ها دیده شده است.

  1. ۱ سال،۹ ماه قبل
  2. ۰
بازیکنان اوکراینی پرسپولیس

ولادیمیر پریمیوف و الکسی پلی‌یانسکی، بازیکنان اوکراینی پرسپولیس تبدیل به سوژه اصلی این روزها در نقل و انتقالات فوتبال ایران شده اند.

با توجه به اینکه پرسپولیس پیش از شروع فصل در اوکراین اردو زد، پیوستن این بازیکنان به پرسپولیس حرف و حدیث هایی را ایجاد کرد مبنی بر این که جذب آنها مرتبط با هزینه های اردوی اوکراین بوده و این شائبه شکل گرفت که چرا پرسپولیس از کشوری که در آن اردو زده باید دو بازیکن جذب کند. آیا پرسپولیس در هر کشوری اردو بزند باید از آنجا بازیکن جذب کند؟ ماجرا از چه قرار است که پرسپولیس دو بازیکن اوکراینی را گرفته و سومین بازیکن اوکراینی هم در  آستانه عقد قرارداد با این تیم  قرار دارد و مشغول تمرین است.

بهروز رهبری فرد، یکی از پیشکسوتان پرسپولیس در این باره به نکته جالبی اشاره می کند و می گوید: «این دو بازیکن اوکراینی که به ایران آمدند تنها یک جلسه با تیم تمرین کردند و فردایش به باشگاه رفتند و عدد ۶ را نشان دادند و قرارداد هم بستند. یعنی در واقع آنها با یک جلسه تمرین انتخاب شدند و این نشان می دهد که تمرین کردن و تست دادن آنها کاملا فرمالیته بوده است.»

درباره چگونگی پیوستن اوکراینی ها به پرسپولیس حرف و حدیث های زیادی مطرح شده است. گفته می شود پرسپولیس در اوکراین در هتلی اردو زده که خارج از شهر بوده؛ آنها برای صرف نهار و تمرین کردن مجبور به ترک هتل می شدند و مسافتی را طی می کردند که این ماجرا بازیکنان را خسته می کرده است. چون در هتل غذای حلال وجود نداشته و در رستورانی غذا صرف می کردند که مالک آن ایرانی بوده و همان فرد هزینه های اردوی اوکراین را پرداخت کرده و در جذب بازیکنان اوکراینی هم یک پای ماجرا بوده است.

این فرد با صاحب یکی از رستوران های زنجیره ای در ایران به نام «پ» ارتباط داشته و درنتیجه در جذب اوکراینی ها دو رستوران دار دخیل بوده اند. یکی از این رستوران دارها با یکی از دلال های معروف با نام «م» ارتباط دارد. درباره این دلال معروف حرف و حدیث های زیادی درباره چگونگی انتقال بازیکنان و درصدهای بالایی که از آنها گرفته و بازیکنان را تحت سیطره خودش قرار می دهد وجود دارد. این دلال با تیم های اوکراینی ارتباطاتی داشته و زمینه جذب این بازیکنان را فراهم کرده است. اما این دلال تمایلی به عنوان شدن نامش ندارد و نمی خواهد کسی بداند در این نقل و انتقال نقش دارد و به این ترتیب سعی می کند کاملا مخفیانه کار خود را انجام دهد، با این وجود رسانه ها پی به قضیه برده اند و از «م» به عنوان عامل اصلی انتقال این بازیکنان یاد می شود که دو رستوران دار هم او را همراهی کردند. در این میان برخی معتقدند عناصر دیگری هم در این قائله حضور داشتند که از اشاره به نام آنها به سبب جایگاهشان معذوریم.

برخی افراد مانند بهروز رهبری فرد در میان اظهارنظرهای خود نام برانکو را هم در این انتقال وسط کشیده اند و معتقدند به طور حتم او هم سهمی داشته که به این راحتی بازیکنان اوکراینی را پذیرفته؛ ولی با توجه به این مطلب که برانکو نشان داده پس از این که گزینه های مدنظرش  جذب نشدند با گزینه هایی که باشگاه پیشنهاد می دهد زود کنار می آید اتهامات به او بی اساس به نظر می رسد. برانکو فصل قبل هم کرستانوویچ مهاجم کروات را مدنظر داشت که باشگاه از جذب او امتناع کرد و این فصل هم بازیکنان خارجی از کشورهای دیگر را پیشنهاد داد که مورد موافقت قرار نگرفت.

در مجموع جذب دو بازیکن اوکراینی ضعیف و درعین حال قرار گرفتن بازیکن سوم در آستانه امضای قرارداد موجب شد تا حتی سوژه کنفرانس خبری طاهری سرپرست باشگاه پرسپولیس هم به این موضوع اختصاص پیدا کند و طاهری هم خیلی راحت توپ را در زمین سرمربی تیم انداخت و تاکید کرد برانکو آنها را تایید کرده و خواسته است.

آخرین بازیکنی که به تمرینات پرسپولیس آمده یک دروازه بان ۱۸ ساله اوکراینی به نام اولگ بیلیک است که تنها در دو بازی در لیگ دسته اول اوکراین نیمکت نشین بوده و تازه از تیم های پایه اسکالا استریی اوکراین به تیم اصلی راه پیدا کرده است. انتقادات زیادی که در همین زمینه بیان شد، برانکو را وادار به گفتن این حرف کرد که: من دروازه بان بزرگسال لازم دارم نه زیر ۲۳ سال!

اما حضور چنین دروازه بانی با این رزومه که حتی در لیگ دسته یک اوکراین هم بازی نکرده است برای تست و احیانا پیوستن به پرسولیس جای سوال اساسی دارد. در فوتبال کشورمان دروازه بانانی با همین سن حضور دارند که سابقه ملی داشته و می توانند همین الان به پرسپولیس ملحق شوند و عجیب است که همه مسیرها در پرسولیس به اوکراین ختم می شود.
همرسانی نوشتار: