کلاهبرداری خانم تاجر در روز روشن!

پشت پرده اهدای پیراهن مسی به دیکتاتور سودان

سودان را با عمرالبشیر خودکامه و کشتار دارفور در جهان می‌شناسند اما تازگی رویدادی در این کشور آشوب زده به وقوع پیوسته که در دنیا و به خصوص جهان فوتبال غلغله ای به راه انداخته.

  1. ۱ سال،۹ ماه قبل
  2. ۰
عمر البشیر دیکتاتور سودان و پیراهن تقلبی مسی

همه چیز با یک خبر کوتاه و تکان دهنده شروع شد. عمر البشیر دیکتاتور مادام العمر و ۷۲ ساله سودانی در مراسمی تشریفاتی به عنوان نخستین رهبر جهان عرب، پیراهنی منقش به امضای یکی از ۲ فوتبالیست برتر تمام دوران یعنی «لیونل مسی» هدیه گرفته است.

هر چند لیونل مسی که اخیرا درگیر دادگاه های پر سر و صدای مرتبط با فرار مالیاتی و ارتباط با گروه های تبهکاری آمریکای جنوبی بوده می‌تواند در مظان اتهام های بیشتر قرار بگیرد اما استثنائا این مورد یعنی دادن پیراهن امضاء شده به یکی از منفورترین حاکمان جهان قطعا محبوبیت او را خدشه دار خواهد کرد. وکلای لیونل مسی فورا نسبت به تکذیب این خبر در رسانه ها اقدام کردند اما بلافاصله تصویری در نشریات منتشر شد که عمرالبشیر را در کنار زنی نشان میداد که پیراهن مسی را در دست دارند. اما اصل ماجرا چه بوده؟

«الیسا پلاسکو» تاجر زنی که در آفریقا مشغول به کسب و کار است ناگهان تصمیم میگیرد تا برای نزدیک تر شدن به مقامات سودانی جهت جذب سرمایه گذاری در یکی از پروژه های شرکت متبوعش به صورت مخفیانه به مشاور البشیر پیشنهاد پیراهن امضاء شده مسی را میدهد تا در ازای آن بتواند مقدمات قانونی و تسهیلاتی مدنظر خود را دریافت کند غافل از این که مشاور ذوق زده برای عزیزتر کردن خود در چشمان البشیر ماجرا را برای او تعریف میکند.

البشیر ناگهان متوجه میشود که چه سیل رسانه ای و محبوبیتی را میتواند برای خود در نزد رهبران کشورهای عربی و آفریقایی با این «موفقیت» دشت کند و سریعا دستور میدهد تا در کنفرانسی با حضور رسانه های سودانی و آفریقایی این پیراهن ارزشمند را «به پاس یک عمر خدمت به مردم سودان و مدیریت متعالی آن» از الیسا پلاسکو که خود را نماینده تام الاختیار و اسپانسر بارسلونا معرفی کرده بود بگیرد.

ظاهرا خانم پلاسکو نفوذ و سرعت اینترنت را دست کم گرفته بود زیرا فکر میکرد که در سکوت کامل رسانه ای می‌تواند به هدف خود برسد اما با برگزاری مراسم ماجرا جور دیگری رقم خورد و اجبارا با دیکتاتوری که در پوست خود نمی‌گنجید مجبور به گرفتن عکس شد که همین عکس در نهایت موجب بپا شدن جنجالی در دنیای فوتبال گردید.

با تکذیب باشگاه بارسلونا و لیونل مسی پس از انتشار اخبار این رویداد شگفت انگیز هنوز از سرنوشت خانم پلاسکو خبری در دست نیست اما به یقین می‌توان حدس زد که به هدف تجاری خود دست پیدا نکرده است.
همرسانی نوشتار: