علی منصور چه کسی را گول می‌زند؟

نفت ۴ میلیاردی استقلال ۲۰ میلیاردی را در آزادی به آتش کشید!

  1. ۱ سال،۹ ماه قبل
  2. ۱
علی منصوریان

استقلال در برابر ۳۰ هزار هوادار بهت زده خود هفته سوم را در حالی واگذار کرد که از دقیقه ۶۶ یک بر صفر و با گل علی قربانی خرید تازه نفس خود از حریف تازه به لیگ برتر آمده جلو بود و هواداران آبی های پایتخت شعارهای روحیه بخش و در مذمت حریف سنتی خود پرسپولیس آغاز کرده بودند.

اما به ناگاه و با دو تعویض طلایی نادر دست نشان مربی کهنه کار و سرد و گرم چشیده صنعت نفت آبادان ورق برگشت. منصوریان پس از گل و با انگیزه افزایش شمار گل های زده دست به تعویض های تهاجمی و جوان زد غافل از این که به مانند تعویض های فصل گذشته پرویز مظلومی بیشتر بازیکن سوزی به راه خواهد انداخت تا بازیکن سازی.

رضا نوروزی و میلاد جهانی دو تعویض دست نشان در عرض ۱۰ دقیقه چنان بلایی بر سر دفاع و دروازه بان ۴ میلیاردی استقلال در آزادی آوردند که به یقین پایه گذار یکی از به یادماندنی ترین شب های آبادان پس از نزدیک به ۶ سال خواهد شد.

بازیکنان استقلال پس از گل نخست خود و به توصیه منصوریان رو به فوتبال تهاجمی اما به دور از تفکر آوردند و به راحتی به بازیکنان جوان و جویای نام صنعت نفت آبادان این امکان را دادند تا از روزنه های کنار و پشت دفاع کند و نامنسجم استقلال چندین حمله توفنده به دست آورند. درنهایت حرکت رضا نوروزی بازیکن فصل پیش پرسپولیس که با فیزیک تنومند خود چهار مدافع استقلال را به کنار زد توانست با چیپی دقیق دروازه مهدی رحمتی بهترین بازیکن استقلال را فرو بریزد و مجددا اضطراب را به نیمکت و سکوهای آبی ها بازگرداند. این دهمین گل رضا نوروزی پرسپولیسی به استقلال بود و وی را پس از همایون بهزادی بدل به ترسناک ترین چهره برای استقلالی ها می‌کند.

پس از دریافت گل بازیکنان استقلال بی مهاباتر از قبل شروع به حمله به سمت دروازه نفت کردند اما باز هم روی یک غفلت بازیکنان تکنیکی آبادان کمربندمیانی کند اما گرانقیمت استقلال را پشت سر نهاده و وارد هجده قدم استقلال شوند و تعویض تازه نفس دست نشان یعنی میلاد جهانی پس از پش سر گذاشتن دو مدافع مرکزی استقلال با خطا سرنگون شد تا بغلانی بر خلاف جهت حرکت رحمتی توپ را به دروازه استقلال بچسباند و اندوه و حسرت را به سکوهای آبی پوشان هدیه کند.

باید دید منصوریان که خود را کپی-پیست کیروش میدانست و با عجایب الصناعاتی نظیر هلی شات، جی پی اس و بشکه آب به تیم خود انگیزه میداد چه سرنوشتی را تا هفته نفس گیر و البته مهیب ششم در برابر رقیب سنتی خود که سابقه تلخ چهارتایی کردن استقلال را برای وی به یادگار گذاشته، تجربه خواهد کرد.
همرسانی نوشتار: