تنها راه چاره، دعا کردن است

ژوزه مانوئل پولش را می خواهد

مانوئل ژوزه که در دوران مدیریت محمد رویانیان با عقد قراردادی عجیب هدایت پرسپولیس را بر عهده گرفت، حالا خواهان مبلغ قراردادی خود شده است. پولی که ژوزه مانوئل اکنون از پرسپولیسی ها طلب کرده، چیزی بالغ بر 6 میلیارد تومان است.

  1. ۱ سال،۹ ماه قبل
  2. ۰
ژوزه مانوئل

مانوئل ژوزه که در دوران مدیریت محمد رویانیان با عقد قراردادی عجیب هدایت پرسپولیس را بر عهده گرفت و البته بعد از نتایج ضعیف از سوی مدیرعامل وقت اختیاراتش کاسته شد و هدایت تیم اصلی برعهده یحیی گل محمدی گذاشته شد. نکته عجیب در مورد او اما به نوع قراردادش مربوط می شود؛ جایی که با توجه به قوانین سخت گیرانه سازمان لیگ در آن زمان و سقف قرارداد، مسئولان پرسپولیس مجبور شدند دو قرارداد با این مربی به امضا برسانند و قرارداد اول با رعایت سقف قرارداد  باشد.

اکنون آنها مدعی هستند او تمام مطالبات خود را دریافت کرده و در قرارداد دوم که زیر میزی نیز محسوب می‌ شد و در تیم کهکشانی رویانیان کم نبود، مبلغی ماورایی برای او در نظر گرفته بودند که مانوئل نیز هم اکنون بر اساس این قرارداد خواهان مطالبات خود شده و اکنون به انضمام جرائم بدهی 6 میلیاردی روی دست مسئولان پرسپولیس گذاشته است.

محمد رویانیان اما همچنان معتقد است که بدهی پرسپولیس به مربی پرتغالی می توانست با کمتر از این مبلغ برطرف شود. او مدیریت خود در این مساله را بی تقصیر می داند: من این مسئله را انکار نمی‌ کنم که ژوزه در زمان ما آمد و در زمان ما رفت، اما باید بگویم بدهی پرسپولیس به ژوزه در زمان رفتنش فقط 300 هزار یورو بود و ما حتی مذاکراتی انجام دادیم تا این مسئله مسالمت‌ آمیز تمام شود و حتی امیر عابدینی هم شاهد این ماجراست. 

با این همه متأسفانه یک سری او را شارژ کردند تا کوتاه نیاید. ژوزه شبانه و بدون تفاهم با ما ایران را ترک کرد تا تیم دچار مشکل شود. حالا حرف من این است که چه اتفاقی افتاده که 300 هزار یورو به این مبلغ رسیده است؟ متأسفانه مدیران بعد از ما فقط می‌ خواستند ما را محکوم کنند به جای این که بیایند و ژوزه را محکوم کنند. بعد هم که یک مدت این پرونده به حال خود رها شد تا این رقم کلان به وجود بیاید؛ البته ژوزه 700 هزار یورو قبل از آن گرفته بود و ما باید 300 هزار یورو به او می‌ دادیم و حتی مذاکراتی کردیم تا 150 هزار یورو به او بدهیم و همه چیز تمام شود. 

ژوزه مانوئل

مدیر برنامه مربی پرتغالی اما در سمت مقابل حرف های جالب تری به زبان می آورد و در ابتدا درباره دو قرارداد مجزا با مبالغ مختلف با مدیران پرسپولیس می گوید: مانوئل پس از حضورش در ایران قراردادی به مبلغ یک میلیون و هشتصد هزار یورو با باشگاه پرسپولیس امضا کرد و در واقع این قرارداد اصلی او با این باشگاه است؛ اما اینکه قرارداد‌های دیگری به فدراسیون ارسال شد، من در جریان آن نیستم و پس از دریافت 720 هزار یورو کارش را در پرسپولیس شروع کرده بود.

مدیربرنامه مانوئل درباره این ادعای رویانیان که او شبانه ایران را ترک کرده نیز گفت: فیلم اقداماتی که علیه مانوئل انجام دادند وجود دارد. متاسفانه مقابل هتل این مربی آدم فرستادند و در تمرین های تیم هم راهش ندادند تا بلکه او خودش برود. نتیجه این کار‌های غیرحرفه‌ای این بود که او راهی کشورش شد و با استخدام چند وکیل رسما از باشگاه پرسپولیس شکایت کرد.

اما این پایان مشکلات پرسپولیس نیست و مدیر برنامه های مانوئل ادعا می کند دستیاران این مربی نیز شکایت های جداگانه ای را اقدام کرده اند و پرسپولیس مجبور به پرداخت آنها نیز می باشد:

دستیاران این مربی هم که تعدادشان کم نبود، از باشگاه پرسپولیس شکایت کرده‌ اند و به‌ زودی فیفا در مورد پرونده آنها نیز رأی نهایی خود را صادر خواهد کرد.

علی‌ اکبر طاهری مدیرعامل پرسپولیس دقایقی پیش در یک گفت‌ و گوی رادیویی خطاب به هواداران این تیم گفت که برای حل مشکل ژوزه دعا کنند! که البته ظاهرا راهی جز این هم نیست؛ چرا که قرارداد این مربی پرتغالی با قرمزپوشان سفت و محکم بسته شده و راهی برای فرار از عدم پرداخت مطالباتی که حالا به 6 میلیارد تومان بالغ شده وجود ندارد. شاید تنها راه پرسپولیس مصالحه و توافق با شخص ژوزه باشد که این مساله هم با توجه به اتفاقات فی‌ ما بین و به طول انجامیدن پرونده حقوقی به سختی می‌ شود تصور کرد که مانوئل با مدیران پرسپولیس کنار بیاید.

با این بدهی سنگین و بی‌سابقه که شاهکار مدیران پیشین پرسپولیس است، آنها باید حداقل یک پنجم درآمد امسال خود را هزینه مربی‌ ای کنند که جز شکست چیزی برای پرسپولیس باقی نگذاشت.