استعفای کی‌روش تایید شد

سرمربی تیم فوتبال ایران فدراسیون توانایی ندارد !

کارلوس کی‌روش با صدور پیامی استعفای خود را از سرمربی گیری تیم ملی فوتبال ایران تایید کرد. این درحالی است که تیم فوتبال ایران در نیمه راه مرحله نهایی راهیابی به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه است.

  1. ۱ سال،۴ ماه قبل
  2. ۰
استعفای کی روش

کی‌روش در پیام خود نوشت، این تصمیم پس از جلسه ای گرفته شد که در آن هیچ راه حلی برای مسئله آماده سازی تیم در راه جام جهانی به دست نیامد.

آقای کی‌روش در بخشی از پیام خود با اشاره به موفقیت های تیم ملی فوتبال ایران از جمله گذراندن یک سال بدون شکست، رسیدن به صدر جدول مسابقات مقدماتی جام جهانی و اینکه ایران در رنکینگ آسیا به عنوان تیم برتر معرفی شد، نوشت‌« فدراسیون فوتبال این کشور تایید می کند که توانایی و شرایط لازم برای برنامه آماده سازی را ندارد.»

استعفا و کناره گیری کی‌روش در سالهای اخیر که او سرمبیگری تیم ملی فوتبال ایران را برعهده داشته بارها مطرح شده بود و حتی در مقطعی بعد از حذف ایران از جام جهانی ۲۰۱۴ تلاش طرفداران او موجب شد تا حتی رئیس جمهوری ایران در موضوع ادامه کار او ورود کند.

در حال حاضر تیم ملی فوتبال ایران در مرحله نهایی آسیا برای راهیابی به جام جهانی روسیه ، با یازده امتیاز در صدر جدول دور رفت است و هنوز تا رسیدن به جام جهانی پنج بازی دیگر دارد. 

تیم های کره جنوبی و ازبکستان با ۱۰ و ۹ امتیاز رقیب ایران هستند و از این گروه دو تیم صعود می کند.