بشار رسن بازیکن طلایی پرسپولیس ! + فیلم هایلایت

ویدیویی جالب از گل ها و مهارت های بازیساز 18 ساله عراقی، بشار رسن که امروز و به درخواست برانکو به پرسپولیس پیوست را مشاهده می کنید.

  1. ۹ ماه،۳ هفته قبل
  2. ۰
لینک های دانلود: mp4 (۲۲٫۲ MB) webm (۷٫۱ MB)

به گزارش نوداد، بشار رسن بنیان‎ بازیکن عراقی زاده ۲۲ دسامبر ۱۹۹۶ یک بازیساز خلاق در تیم ملی فوتبال عراق است. پدر وی اهل بغداد و کاپیتان تیم ملی هندبال عراق بوده و مادرش اهل ترکیه و مدال آور المپیک در رشته ژیمناستیک می‌باشد، وی فوتبال را در آکادمی نونهالان فنرباغچه آغاز کرد، وی بازیکن دوپا و تکنیکی ست، در سال ۲۰۱۶ شایعه انتقالش به مزن گلکی اسکاتلند به گوش می‌رسید که هرگز انجام نشد 

وی برای انجام مسابقات مقدماتی جام جهانی ٢٠١٨ به همراه تیم ملی عراق به ایران آمد در آن سفر مورد توجه باشگاه فوتبال پرسپولیس تهران قرار گرفت و طی چندین جسله ای که با سران این باشگاه داشت سر انجام در تاریخ ١٣٩٦/٤/١٢ با قراردادی دوساله به باشگاه فوتبال پرسپولیس تهران پیوست. 

رسن بنیان در چهار فصل اخیر فوتبال عراق برای تیم نیروی هوایی آبی‌پوش بازی کرده و موفق شده ۹ گل به ثمر برساند. بشار در فصل ۲۰۱۵-۲۰۱۴ فوتبال کشورش چهار گل به زاخو (۷۷)، الکهربا (۸۷)، المسافی (۱۹) و نفت الواصت (۴۹) زد تا چهار امتیاز مستقیم برای نیروی هوایی بگیرد. در واقع نیروی هوایی با گل ۳ امتیازی بشار الکهربا را یک بر صفر شکست داد و در تقابل با المسافی گل دقیقه ۱۹ رسن عاملی شد برای تساوی یک – یک نیروی هوایی. در نهایت هم بشار موفق شد عنوان نایب قهرمانی لیگ عراق را در فصل مذکور به‌دست بیاورد.

از گل زدن به ایران تا بازی برابر پرو 

گزینه جدید پرسپولیس در تمامی رده‌های سنی برای تیم‌ملی کشورش به میدان رفته است. بشار در سال ۲۰۱۱ یکی از اعضای موثر تیم‌ملی زیر ۱۷ ساله‌های عراق بود و موفق شد در دیدار برابر ایران با گل دقیقه ۴۳ خود گل دقیقه ۴۲ ساسان جعفری را بی‌اثر کند تا بازی خانگی عراقی‌ها با تساوی یک – یک خاتمه پیدا کند. این هافبک چپ عراقی فقط یک مرتبه شانس پوشیدن پیراهن تیم‌ملی بزرگسالان کشورش را داشته است. پنجشنبه ۱۳ شهریور سال ۱۳۹۳ برای رسن روز بزرگی بود.

اگر چه که عراق به تیم‌ملی پرو باخت اما بشار ۱۷ ساله ۹۱ دقیقه در ترکیب تیم‌ملی کشورش حضور داشت و این برایش یک موفقیت بزرگ به حساب می‌آمد.