مجوز حرفه ای آبی ها سفارشی صادر شد !

آبی های تهرانی بعد از گذراندن چند ماه سخت، موفق شدند مجوز حرفه ای سازی خود را دریافت کنند.

  1. ۱۱ ماه،۱ هفته قبل
مجوز حرفه ای سازی استقلال؛ غیرممکنی که ممکن شد

به گزارش سرویس ورزشی نوداد (اخبار پرسپولیس و استقلال) از میان چهار نماینده ابتدایی ایران در لیگ قهرمانان آسیا، در نهایت استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی موفق به کسب مجوز حرفه ای سازی شدند تا سهمیه خود را در لیگ قهرمانان آسیا حفظ کنند تا بتوانند فصل آینده نیز در لیگ قهرمانان حضور داشته باشند.

این اتفاق اما برای استقلالی ها با سختی و مشکلات بیشتری همراه بود. موضوع شکایت پی در پی بازیکنان استقلال به AFC و احکام کمیته انضباطی کار استقلالی ها را برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا سخت کرده بود و در این میان انتشار گاه و بی گاه اخباری پیرامون حذف این تیم از لیگ قهرمانان با فشار هواداران توام شده بود تا کار برای آبی ها سخت تر از گذشته شود.

با این وجود اما واحد بین الملل باشگاه استقلال با همراهی سید رضا افتخاری مدیرعامل آبی پوشان و پندار توفیقی معاون ورزشی این باشگاه توانستند با برگزاری جلسات مختلف با مسئولان سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال، مدارک مورد نظر را فراهم کنند. نکته جالب درباره تهیه اسناد باشگاه استقلال این است که مدیران این باشگاه صبح روز یکشنبه و در فاصله کمتر از چند ساعت تا تشکیل جلسه نهایی باز هم جلسه ای فوق العاده برگزار کردند تا اندک ایرادات باقی مانده و حساسیت برانگیز را برطرف کنند و بتوانند این مجوز را کسب کنند.

هرچند برخی از طلبکاران باشگاه استقلال طی روزهای گذشته اعلام کردند که آبی ها هیچ تماسی با آنها نداشتند؛ اما مدیران استقلال در توضیح این موضوع می گویند که آنها کمیته ای را تشکیل دادند و به مرور زمان تصمیم دارند تمامی بدهی ها را پرداخت کنند. در این مسیر برخی از طلبکاران استقلال با این باشگاه توافق کردند و بخشی دیگر نیز باید طی ماه های آینده و به دلیل شکایت استقلال نسبت به رای اولیه کمیته انضباطی در جلسه با کمیته تعیین وضعیت شرکت کنند تا بدهی آنها تعیین و تکلیف شود.

استقلالی ها در نهایت موفق شدند این مجوز را سخت تر از همیشه کسب کنند اما افتخاری بعد از تجربه سخت هفته های گذشته برای کسب این مجوز به خوبی می داند که در صورت حضور در استقلال فصل آینده کار سخت تری پیش روی خود خواهد داشت.