ستاره هایی که برانکو از دست داد ؛ یک تیم رویایی !

این اواخر محسن مسلمان در پرسپولیس نیمکت‌نشین شده و حتی شایعاتی در مورد خروجش از فهرست سرخپوشان در نقل‌وانتقالات بین دو نیم‌فصل به گوش می‌رسد. این زمزمه‌ها به ویژه بعد از درخشش بشار رسن جدی‌تر هم شده، هرچند بعید است برانکو بازیکنی را که همین حالا هم بهترین پاسور لیگ هفدهم به شمار می‌رود به همین راحتی از دست بدهد.

  1. ۱۱ ماه،۱ هفته قبل
ستاره های پرسپولیس

به گزارش سرویس ورزشی نوداد (اخبار استقلال و پرسپولیس) در مجموع اگر رابطه مسلمان و برانکو اصلاح نشود و شماره77 سرخ‌ها به خودش نیاید، درهای خروج به روی او باز خواهد بود. برانکو در این مدت نشان داده با صغیر و کبیر تعارف ندارد و هر کجا -درست یا غلط- احساس کند بازیکنی به کارش نمی‌آید، او را به راحتی کنار می‌گذارد. از قضا اگر مسلمان هم به جمع مغضوبین برانکو اضافه شود و پرسپولیس را ترک کند، ترکیب تیم منتخب مازادهای پروفسور تکمیل کامل خواهد شد! برانکو در سه سالی که سرمربی پرسپولیس بوده نفرات زیادی را از این تیم کنار گذاشته که با 11نفر از بهترین‌های آنان می‌شود یک تیم فوتبال چید. ترکیب این تیم را به پیروی از روش مورد علاقه برانکو 2-4-4 لوزی آرایش کرده‌ایم و این نفرات را برای حضور در آن برگزیده‌ایم.

  • دروازه‌بان: لوبانف (سوشا مکانی) 
  • مدافعان: محسن بنگر (اومانیا)، آنتونی گولچ، رامین رضاییان، محمد امین آرام‌طبع 
  • هافبک‌ها: احمد نوراللهی (مهرداد کفشگری)، گابریل، محسن مسلمان، پیام صادقیان 
  • مهاجمان: امید عالیشاه، جری بنگستون (محمد عباس‌زاده). 

 توضیحات : نفرات داخل پرانتز بازیکنان ذخیره هستند. 

  • در این سه سال بازیکنان باکیفیتی مثل لوکا ماریچ و سروش رفیعی هم از پرسپولیس جدا شده‌اند، اما برانکو به‌هیچ وجه مایل به قطع همکاری با آنها نبوده و این نفرات با میل خودشان از تیم رفته‌اند. به همین جهت اسم آنها را در این ترکیب نگنجاندیم. 
  • احمد نوراللهی و امید عالیشاه هر دو در اثر کم‌توجهی‌های برانکو خودشان را سرباز کردند. در این میان نگاه برانکو به نوراللهی مثبت‌تر است و به نظر می‌رسد او بعد از پایان خدمت سربازی حداقل به عنوان همان بازیکن ذخیره در تیم نقش خواهد داشت، اما در مورد عالیشاه گفته می‌شود با وجود باقی ماندن نیم‌فصل از قرارداد این بازیکن با سرخپوشان، مربی کروات چندان تمایلی به بازگرداندن او ندارد. 
  • گولچ استرالیایی که مدافع خوش‌استیلی به نظر می‌رسید بعد از چند هفته تحمل نیمکت‌نشینی محض در ابتدای لیگ شانزدهم از این تیم رفت. پرونده او بسیار عجیب است؛ چون در شرایطی که به نظر می‌رسید این بازیکن بدون اجازه باشگاه را ترک کرده و باید غرامت بدهد، در پرونده شکایت او نیز باشگاه پرسپولیس محکوم شد! 
  • ماجرای آرام‌طبع هم جالب بود؛ خرید شگفت‌انگیزی که هرگز از سوی برانکو به او اعتماد نشد و هیچکس نفهمید اصلا چرا به تیم آمد و رفت. این در حالی است که آرام‌طبع به هیچ وجه بازیکن ناشناخته و کم‌تجربه‌ای نبود و سال قبل از پیوستن به پرسپولیس 30بازی برای صبای قم انجام داده بود. 
  • تعداد زیادی از دیگر بازیکنان مازاد هم در این سه سال وجود داشتند که از سوی برانکو حذف شدند، اما کیفیت‌شان نازل‌تر از آن بود که به سطح تیم منتخب برسند. رضا نورمحمدی و تحفه‌های اوکراینی یعنی یانسکی و پریموف از این دسته هستند.