حواسمان به پرسپولیس هست !

مهاجری در خصوص شرایط تیمش توضیحاتی را ارائه داد.

  1. ۱ سال قبل
پرسپولیس امروز ریکاوری می‌کند

به گزارش سرویس ورزشی نوداد (اخبار پرسپولیس و استقلال) رضا مهاجری، سرمربی تیم فوتبال پدیده خراسان می گوید پرسپولیس زیرک و باهوش است اما به این مسابقه خیلی امیدوار هستم.

رضا مهاجری در خصوص آخرین شرایط تیم فوتبال پدیده بعد از مسابقات جام شهدا و همچنین دیدار تیمش در هفته دوازدهم مقابل پرسپولیس صحبت‌های زیر را مطرح کرد:

بعد از مسابقات جام شهدا شرایطتان چگونه است؟

خوشبختانه ۲ مسابقه خوب انجام دادیم البته من کمی نگران بودم که با توجه به برگزاری بازی‌ها در روزهای شنبه و دوشنبه مصدوم ندهیم. ما در این مسابقات ۳ اولویت داشتیم که اولی آمادگی تیم برای بازی با پرسپولیس بود، دومی محک تعدادی جوان در غیاب ۴ بازیکن و سومی اینکه با توجه به فاصله کم بازی‌ها در جام شهدا مصدوم ندهیم. خوشبختانه به هر ۳ مورد دست پیدا کردیم و همانطور که اعلام کرده بودم نتایج این مسابقات اصلاً برای ما مهم نبود. وقتی نام شهدا به وسط می‌آید باید بدانید که برای چه پا به مسابقات می‌گذارید. من به مسئولین محترم هم گفتم که اگر بناست چنین مسابقات با نام شهدا برگزار شود اگر در شهرستان‌ها باشد تماشاگر بیشتری را به استادیوم‌ها می‌کشاند. تصور کنید بازی پدیده با پارس جم در مشهد یا جم برگزار می‌شد یا مثلاً سایپا و تراکتورسازی در تبریز، قطعاً از این مسابقات در شهرستان‌ها استقبال بیشتری می‌شود.

ظاهراً مصدوم هم زیاد دارید.

ما ۲ نوع مصدوم در تیم‌مان داریم. اول مصدومانی که به شکلی عجیب و غریب دچار حادثه می‌شوند به طور مثال خانزاده در یکی از مسابقات امسال با دست به زمین خورد و انگشت دست چپ او شکست، او یک بازی خوب شد و دوباره انگشت دست راست او شکست یا به طور مثال در روز قبل بازی با فولاد خوزستان معین عباسیان پایش داخل یک چاله رفت و پیچید، این مصدومان غیر قابل پیش‌بینی هستند. به طور مثال اگر بازیکنی از ناحیه زانو یا همسترینگ آسیب ببیند دچار مصدومیت‌های طبیعی فوتبالی شده است از طرفی محمد قاضی هم یک بیماری ویروسی گرفته و زمان می‌برد که ویروس از بدن او خارج شود.

این نفراتی که گفتید به بازی با پرسپولیس می‌رسند؟

خانزاده باید عکس بگیرد و معین عباسیان، مرادمند، گرامی و کمندانی به بازی نمی‌رسند. در مورد قاضی هم تصور می‌کنم مشکلی وجود ندارد و او می‌تواند ما را همراهی کند.

خودتان هم که محروم هستید.

متاسفانه به دلیلی محروم شدم که اصلا برایم قابل باور نیست. من در بازی قبل به بازیکن تیم خودم اعتراض کردم ولی داور هنوز فرق اعتراض من به بازیکن و اعتراض من به تیم داوری را تشخیص نمی‌دهد. به همین سادگی هم محروم می‌شویم. من به بازیکن تیم خودمان گفتم چرا ریباند را پوشش ندادی بدون اینکه بخواهم کوچکترین برخورد تندی داشته باشم اما من را محروم کردند. داوری فقط تشخیص خطای درست و غلط نیست و روانشناسی هم دارد. خیلی از بازی‌ها داور ممکن است در لحظاتی به بازیکنان اخطار ندهد و آنها را کنترل کند. من هم متاسفانه به خاطر یک برداشت اشتباه محروم شدم.

بازی با پرسپولیس هم برایتان سخت است.

دقیقا. ما باید حواسمان خیلی جمع باشد چون پرسپولیس زیرک و باهوش است و ان‌شاالله که از این بازی با تمرکز و سربلندی بیرون بیاییم.

پتانسیل برد پرسپولیس را با این همه مصدوم دارید؟

چرا نداشته باشیم. تیم من جوانان خوبی دارد که اگر به خودباوری برسند می‌توانند جای مصدومان را پر کنند. من به بازی با پرسپولیس خیلی امیدوارم.

در تعطیلات هم از بابت توقف مسابقات کمی گلایه داشتید.

طبیعتا تعطیلات روند ما را بر هم می‌ریزد. به طور مثال فیروز کریمی همیشه شعر خاصی در این زمینه داشت ومثال جالبی می‌زد. ما از یک طرف تابع هستیم و از یک طرف باید ضربه بخوریم تا فوتبال و تیم‌های لیگ شکل می‌گیرند بازی‌ها تعطیل می‌شود. از آن طرف هم سرمربی تیم ملی بازی‌های دوستانه را می‌خواهد و طبعا سازمان لیگ هم با آن موافقت می‌کند. باید سوخت و ساخت.

صحبت خاصی ندارید؟

متاسفانه اتفاق تلخی در کشورمان رخ داد و وقتی چنین اتفاقاتی می‌افتد مسئولیت انسانی افراد بیشتر می‌شود. این خوب نیست که بخواهیم مسئولیت اتفاقات تلخ را به گردن یکدیگر بیندازیم و وجدان بیدار باید به سراغ افراد بیاید تا به مردم زلزله‌زده کمک شود. متاسفانه کشور ما از لحاظ جغرافیایی شرایطی دارد که تحت تاثیر حوادث غیرمترقبه است. امیدوارم مسئولان و دولتمردان با برنامه‌ریزی مناسب جلوی چنین اتفاقاتی برنامه و حربه داشته باشد. به طور مثال اگر به راحتی برای ساخت ساختمان‌ها مجوز ندهند دچار چنین مشکلاتی نمی‌شویم.
همرسانی نوشتار: