چرا سنگربان پرسپولیس دوباره شروع کرده به پرتاب های بلند ؟

در دیدار پرسپولیس مقابل ذوب‌آهن اصفهان، علیرضا بیرانوند هر وقت در جریان بازی توپ را تصاحب می‌کرد، ترجیح می‌داد یا با پاس‌های کوتاه، توپ را به بازیکنان نزدیک خود بسپارد یا با پرتاب دست، مهاجمان را در یک‌سوم دفاعی حریفان صاحب توپ کند.

  1. ۱۰ ماه،۲ هفته قبل
بیرانوند جریمه شد

به گزارش سرویس استقلال و پرسپولیس نوداد (سکوی اجتماعی خبر)  البته طبق اخبار موثقی که اعضای کادر فنی در اختیارمان گذاشته بودند، از آنجا که در بازی‌های گذشته، هرگز پرتاب دست‌های بیرانوند به کار پرسپولیس نیامده و تنها باعث از دست رفتن فرصت مدیریت بر بازی و همچنین طراحی حمله با انتقال صحیح توپ از خط میانی به خط حمله می‌شد، این دروازه‌بان را از پرتاب دست‌های بلند منع کرده بودند اما در بازی با ذوب‌آهن، شرایط متفاوت بود و بار دیگر بیرانوند با ارسال‌های بلند و بی‌نظیر دست خود، پرسپولیسی‌ها را در موقعیت حمله قرار می‌داد.

در این مورد شنیدیم گویا مصدومیت از ناحیه زانو، کار دست بیرانوند داده بود و این بازیکن نمی‌توانست بازی را با پا شروع کند از این رو، با اجازه کادر فنی، از پرتاب‌های دستش استفاده می‌کرد. البته برای اولین بار در این فصل، یکی از پرتاب‌های دست او، وحید امیری را در موقعیت گرفتن خطا پشت محوطه جریمه از تیم ذوب‌آهن قرار داد اما این ضربه به راحتی از دست رفت.

اگر مصدومیت زانو باز هم بیرانوند را آزار بدهد، شاهد افزایش تعداد پرتاب دست‌های این بازیکن در بازی‌های آینده خواهیم بود زیرا او در بازی با ذوب‌آهن به خاطر انتقال سریع تیم از دفاع به حمله، نمره قبولی از برانکو گرفت و پرتاب‌هایش نسبت به دیدارهای فصل قبل و این فصل بهتر بود.

همرسانی نوشتار: