سنگربان پرسپولیس حریف ایران در جام جهانی 2018 را اشتباه فرض نکند !

خیلی ها معتقدند دلیل اینکه علیرضا بیرانوند همواره آمار موفقی در میان گلرهای ایرانی داشته این بوده که همیشه بهترین مدافعان جلویش حضور داشتند.

  1. ۱۰ ماه،۲ هفته قبل
بیرانوند، اسپانیا را با ازبکستان اشتباه نگیرد

به گزارش سرویس استقلال و پرسپولیس نوداد (سکوی اجتماعی خبر) بیرانوند درنفت تهران هم تیمی های مهمی در خط دفاعی داشت از جمله سید جلال حسینی و حالا در پرسپولیس هم این وضعیت را تجربه می کند و البته در تیم ملی ایران.

اما سوال اینجاست زمانی که خط دفاع جلوی بیرانوند شرایط مطلوبی نداشته باشد او به چه ترتیب از دروازه اش حفاظت می کند. منتقدان بیرانوند می گویند نمونه این مسئله در دیدار مقابل الهلال رقم خورد  در شبی که هم سید جلال در خط دفاع پرسپولیس حضور نداشت و هم محمد انصاری و بیرانوند 4 گل مقابل حریف عربستانی دریافت کرد و اگر در جام جهانی هم دفاع تیم ملی به هر دلیل وضعیت مطلوبی نداشته باشد او مستعد اشتباه و دریافت گل است.

با این حال تا به امروز بیرانوند انتخاب اول کی روش بوده و باید پذیرفت انتخاب گلری دیگر به جای او برای تیم ملی مسئله ای نیست که یک شبه رقم بخورد. مظاهری، حقیقی و عابدزاده زمانی می توانند مدعی حضور درون دروازه تیم ملی باشند که بیرانوند در یک روند نزولی قرار بگیرد و در دیدارهای مختلف مرتکب اشتباه شود. هر چند با خط دفاع قدرتمند پرسپولیس و همین طور سازماندهی قدرتمند این تیم بعید به نظر می رسد این تیم در دفاع در روندی نزولی قرار بگیرد و بیرانوند نیز وارد این روند شود.

بخش دیگری از موفقیت تیم ملی در عدم دریافت گل در جام جهانی به روحیه بیرانوند بر می گردد. او به عنوان گلر شماره یک باید بداند اسپانیا و پرتغال مانند ازبکستان و قطر نیستند و اینکه او تا پیش از دیدار مقابل سوریه در همه دیدارها دروازه خود را بسته نگه داشت در سطحی دیگر حضور داشت و اگر خط دفاع قدرتمند تیم ملی اجازه نداد آسیایی ها تهدیدی برای دروازه او باشند در جام جهانی تضمینی برای تکرار روند مشابه وجود ندارد چرا که رقبایمان اسپانیا و پرتغال هستند.