خروج از بحران با قدیمی های استقلال و پرسپولیس !

در هفته پایانی رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران در نیم فصل اول، تیم های ذوب آهن اصفهان و نفت تهران به مصاف هم می روند.

  1. ۱۰ ماه،۲ هفته قبل
پاسخ تراکتورسازی به قلعه‌نویی: سال گذشته که دو پرسپولیسی به تراکتور آمدند اخلاقى بود؟

به گزارش سرویس استقلال و پرسپولیس نوداد (سکوی اجتماعی خبر) امیر قلعه نویی به عنوان یکی از موفق ترین مربیان تاریخ لیگ برتر به حساب می آید که در حال حاضر در صدر جدول رده بندی مربیان در تاریخ این رقابتها قرار دارد. عملکرد موفق قلعه نویی سبب شده تا وی شکست های زیادی را در تقابل با مربیان لیگ برتری نداشته باشد.

در هفته پانزدهم رقابت های لیگ برتر حمید درخشان این فرصت را دارد تا با شکست ذوب آهن اصفهان هم به وضعیت تیمش در جدول سروسامانی ببخشد و هم در رده مربیانی قرار بگیرد که موفق به شکست قلعه نویی در سه بازی شده اند. در صورتی که این اتفاق رخ دهد، درخشان با سه تیم مختلف یعنی داماش گیلان، پرسپولیس و نفت تهران موفق به انجام این مهم خواهد شد. گفتنی است که قلعه نویی هم در تقابل با درخشان موفق به کسب چهار برد شده و مصاف این دو مربی هیچگاه مساوی به پایان نرسیده است.

تا کنون 3 مربی موفق شده اند قلعه نویی را در 3 بازی شکست دهند. فرهاد کاظمی (3 پیروزی و 4 شکست) که موفق شده قلعه نویی را به عنوان مربی سه تیم استقلال تهران، استقلال اهواز و تراکتورسازی مغلوب کند؛ صمد مرفاوی در مقابل 5 شکستی که برابر قلعه نویی داشته، 3 بار هم این مربی را مغلوب کرده و در سه تیم استقلال تهران، مس کرمان و صبای قم به عنوان مربی در تقابل با قلعه نویی پیروز میدان بوده است. سومین مربی که توانسته مربی سابق آبی پوشان را سه بار شکست دهد، برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس است که قلعه نویی را در سه تیم استقلال تهران، تراکتورسازی و ذوب آهن اصفهان مغلوب کرده و در مقابل هیچ شکستی را هم متحمل نشده است.

اما پرویز مظلومی (4 برد و 4 باخت) مربی است که بیشترین برد را در مصاف با قلعه نویی به دست آورده و توانسته وی را به عنوان سرمربی در چهار تیم مختلف شکست دهد. مظلومی در ادوار مختلف لیگ برتر توانسته است قلعه نویی را به عنوان مربی روی نیمکت چهار تیم استقلال تهران، سپاهان اصفهان، تراکتورسازی و ملوان انزلی از پیش رو بردارد. البته در دیدار تیم های استقلال تهران و ملوان انزلی در لیگ پانزدهم، قلعه نویی به عنوان مربی ملوان انزلی روی نیمکت این تیم ننشست اما از روی سکوها تیمش را هدایت می کرد.