درخواست کمک تیم ملی از سرمربی پرسپولیس !

کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان که یک تیم مقتدر در خاورمیانه ساخته که جدا از صعود ساده به جام جهانی، در سید سوم قرعه‌کشی جام جهانی‌ قرار گرفتیم، حالا برنامه‌های خود برای آماده‌سازی ایران برای حضور در جام جهانی‌ را می‌چیند.

  1. ۱۰ ماه،۲ هفته قبل
کیروش و برانکو

به گزارش سرویس استقلال و پرسپولیس نوداد (سکوی اجتماعی خبر) او در اولین گام درخواست کرده بازیکنان تا پایان لیگ، به مدت یک روز و نیم بعد از هر بازی باشگاه‌ها، در اختیار تیم ملی قرار بگیرند و در گام دوم، از فدراسیون خواسته چند بازی دوستانه مهم برای تیم ملی در نظر بگیرند. سپس این‌طور عنوان کرد که علاقه‌مند است تیم ملی با تیم‌هایی چون کرواسی، صربستان، بلغارستان، ایتالیا و چند کشور آفریقایی بازی کند.

این در حالی است که چند مربی و بازیکن کروات در فوتبال ایران حضور دارند و قطعاً می‌توانند با توجه به ارتباطاتی که دارند، تیم ملی را در راه انجام بازی‌های تدارکاتی با کرواسی کمک کنند. به خصوص برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس که همه می‌دانند رابطه صمیمانه‌ای با کی‌روش ندارد. او می‌تواند با توجه به رابطه دوستانه و صمیمانه‌ای که با دالیچ سرمربی تیم ملی کرواسی دارد، پایه‌گذار دیدار تدارکاتی ایران مقابل این کشور باشد، دیداری که بدون شک برای فوتبال ایران بسیار مناسب خواهد بود.

البته از برانکو انتظار داریم در مورد حضور سرخپوشان در اردوی تیم ملی نیز همکاری کاملی با کی‌روش داشته باشد. به طور کلی او به عنوان یک مربی باشگاهی با تیم آماده و خوبی که دارد، باید بیشترین کمک ممکن را به کی‌روش کند. اگر پرسپولیس به عنوان صدرنشین و قهرمان ایران حامی تیم ملی شود، تردیدی وجود ندارد که تیم ملی نیز قدرتمند خواهد شد و سایر باشگاه‌ها نیز پشت ‌سر پرسپولیس حرکت می‌کنند تا در جام جهانی‌ بتوانیم بهترین نتایج را مقابل پرتغال، اسپانیا و مراکش به دست بیاوریم. جالب اینکه نزدیکان برانکو معتقدند او با فدراسیون صربستان نیز همیشه رابطه خوبی داشته و حتی می‌تواند با استفاده از لابی خود به سود فوتبال ایران، زمینه‌ساز دیدار تیم ملی مقابل صرب‌ها نیز باشد. به هر حال برانکو اگر بخواهد، می‌تواند یکی از اضلاع مهم کمک به تیم ملی ایران در سال حضور در جام جهانی‌ لقب بگیرد. به هر حال برانکو هرجا که می‌رود، این‌طور می‌گوید که ایران، کشور دومش است و از سوی دیگر، بازی با تیم ملی قدرتمند ایران برای کروات‌ها و صرب‌ها نیز یک فرصت ایده‌آل می‌سازد تا در دوران آماده‌سازی خود، پیشرفت کنند. حالا سؤال اینجاست‌؛ آیا برانکو به کی‌روش و ایران کمک خواهد کرد؟