نمره 20 برای پسر خوب نازی‌آباد و اسطوره اخلاقی پرسپولیس !

یک واقعیت انکارناپذیری هست که بخش عمده‌ای از خوب‌ها خوبند تا دیده شوند که اگر چنین نبود این همه تحرکات ریاکارانه را در جامعه شاهد نبودیم! معدودی هم هستند که خوب بودن را بسیار مهمتر از دیده شدن می‌دانند. از همین ‌رو هر جا که بودنشان لازم باشد هستند، حتی اگر هیچ دوربین و قلمی بودنشان را ثبت نکند.

  1. ۱۰ ماه،۲ هفته قبل
حمید استیلی

به گزارش سرویس استقلال و پرسپولیس نوداد (سکوی اجتماعی خبر) حادثه کرمانشاه به رغم همه تلخی‌ها و مصائبی که به بار آورد، صحنه‌های خوب و شیرین زیادی به همراه داشت. از یک سو صبوری و سرسختی مردمی که هنوز جای زخم‌های جنگ هشت ساله مانده بر تن و روحشان خشک نشده بلاکش مصیبت دیگری شدند و از طرف دیگر همدلی و نوع‌دوستی همهِ یک ملت که شریک غم و مرهم درد هموطنان زلزله‌زده‌شان شدند در این بین چهره‌های شناخته شده نیز کم نگذاشتند. هر کس در حد توان به یاری شتافت. از رسول خادم، علی دایی، بهرام رادان، نوید محمد‌‌زاده و نیکی کریمی و.... گرفته تا جواد خیابانی و صادق زیباکلام اما در میان همه نامداران فقط یک نفر بود که از جان نیز مایه گذاشت و زمین خورد و خاکی شد تا برای ساعاتی لبخند شادی در نهانخانه دل کودکان مصیبت دیده مهمان شود.

او کسی نیست جز حمید استیلی که برای همراه بودن با حادثه‌دیدگان تنها به رساندن کمک‌های نقدی و غیرنقدی اکتفا نکرد. زننده گل قرن فوتبال آسیا به یاد روزهای پرجوش و خروش کودکی و زمین‌های خاکی نازی‌آباد با بچه‌های کرمانشاه و سرپل‌ذهاب همبازی شد. پاس داد و گل زد و زمین خورد و خاکی شد تا شاد‌ترین لحظه‌های این نوجوانان را پس از آن حادثه تلخ رقم بزند. او پیش از این نیز بارها و بارها در امتحان مردم‌داری و اخلاق نمره قبولی گرفته است. این را همه آنها که دستی بر آتش ورزش دارند تأیید می‌کنند. به جرأت می‌توان استیلی را تنها قهرمان حاضر در اکثر قریب به اتفاق مراسم‌ها و یادبود‌ها دانست. او رسانه ندارد حتی در فضای مجازی نیز فعال نیست تا بیانگر  مبلغ فعالیت‌های خود باشد. در دنیای جدید که تحت سلطه رسانه‌ها و فضای مجازی قرار گرفته است حمید و حمیدها می‌توانند بهترین الگو برای جامعه‌ای باشند که قهرمانان واقعی‌‌اش را گم کرده است. جهان پهلوانان پوشالی و سلفی‌بگیران پای تخت بیمارستان و تابوت دردی از دردهای جوانان جویای سرمشق این سرزمین دوا نخواهند کرد. آنها به سمبلی نیار دارند که جوانمردی و صداقت در وجودشان متبلور باشد. مردانی رنج‌برده و درد آشنا از جنس جنوب شهر.

همرسانی نوشتار: