ستاره لژیونر پرسپولیس: اگر جلوی بارسا و یووه بازی می کردم ...

کریم انصاری‌فرد مهاجم تیم ملی در سال جام جهانی، همه‌جوره عالی است. هم در تیم ملی خوب گل می‌زند و هم در المپیاکوس.

  1. ۲ ماه،۲ هفته قبل
  2. ۰
انصاری‌فرد: جلوی بارسا و یووه بازی می‌‍کردم به نفع تیم ملی هم بود
نوداد -

به گزارش سرویس استقلال و پرسپولیس نوداد (سکوی اجتماعی خبر) دو سال قبل همه فکر می‌کردند کار کریم در اروپا تمام شده ولی او حالا با درخششی فوق‌‌العاده، نگاه‌ها را به سوی خود جلب کرده است. انصاری‌فرد حالا با 7 گل زده در رده دوم جدول گلزنان لیگ یونان قرار دارد. طرفداران المپیاکوس حسرت می‌خوردند چرا کریم نتوانست در لیگ قهرمانان اروپا بازی کند. مربی سابق المپیاکوس، در حالی که کریم بهترین مهاجم تیمش بود، دست به کار عجیبی زد و او را از لیست تیم برای لیگ قهرمانان بیرون گذاشت. خبرورزشی به بهانه درخشش فوق‌‌العاده کریم و همین‌طور دیداری که با بوفون داشت، گفت‌وگویی با این بازیکن داشت.

کریم فصل خوبی را تا اینجا داشته‌ای. در یونان جزو مدعیان آقای گلی هستی.

خدا را شکر امسال برای من تا اینجا سال خوبی بوده. البته مشکلاتی که سرمربی قبلی تیم با من داشت، از خیلی جهات به ضررم تمام شد. او حالا از تیم رفته و برایش آرزوی موفقیت می‌کنم. به هر حال هرکس راه و روشی دارد و من به روش مربی قبلی‌ام احترام می‌گذارم. از وقتی رفت و مربی بعدی آمد، من به بازی گرفته شدم و خدا را شکر با موفقیت همراه شد. بچه‌های تیم هم خیلی خوب من را قبول کردند و در این موفقیتم واقعاً اثرگذار بودند. تا الان 6 گل در لیگ یونان زده‌ام و دو پاس گل هم داده‌ام. سعی می‌کنم بهتر از این هم باشم. انگیزه زیادی دارم تا به عنوان اولین بازی آسیایی باشگاه، موفق باشم و بتوانم راه را برای حضور بازیکنان ایرانی و حتی آسیایی به باشگاه المپیاکوس باز کنم.

و چقدر به آقای گلی فکر می‌کنی؟

برای من مهم‌تر از هر چیز، قهرمانی المپیاکوس است. قهرمانی تیم از آقای گلی من مهم‌تر است ولی خیلی اتفاق خوبی است تیم به این هدف برسد و در کنارش من هم آقای گل شوم. این همه چیز را شیرین‌تر می‌کند. هر بازیکنی دوست دارد به چنین افتخاری برسد. فکر می‌کنم امسال می‌تواند سال خوبی برای من باشد.

با وجود شایستگی، در لیگ قهرمانان نیستی و باید این مسئله خیلی ناراحتت کند.

در سالی که می‌توانستم جلوی بارسا و یووه بازی کنم از رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا دور ماندم. خب خیلی سخت است. برمی‌گردد به مشکلاتی که مربوط به مربی قبلی بود. او اسم من را در لیست نگذاشت. الان نمی‌خواهم درباره مشکلاتی که وجود داشت، حرف بزنم ولی به موقع این مسئله را باز می‌کنم و مشکلات را می‌گویم. بالاخره روش و فکرش این بود که من نباشم. شاید نمی‌خواست بازی کنم و شاید هم به دردش نمی‌خوردم. اگر می‌توانستم جلوی یووه بازی کنم تجربه بازی جلوی بن‌عطیه مراکشی را به دست می‌آوردم. جلوی بارسا بازی می‌کردم عالی بود. بارسا نصف تیم اسپانیاست. حتی بازی با اسپورتینگ هم عالی بود. اکثر بازیکنان این تیم پرتغالی هستند. اگر در این بازی‌ها به میدان می‌رفتم، هم به خودم کمک می‌کرد و هم به تیم ملی ایران. می‌توانستم با بازی جلوی آنها بفهمم فضای تیم‌شان چطور و کلاً چه خبر است ولی متأسفانه نشد بازی کنم. امیدوارم در سال‌های بعد دیگر چنین شانسی از من گرفته نشود و بتوانم شایستگی خودم و فوتبال ایران را نشان دهم.

عکسی هم با جان لوئیجی بوفون دوست‌داشتنی منتشر کردی.

قبل از بازی که تیم داشت گرم می‌کرد، من کنار زمین ایستاده بودم. بوفون از جلوی من رد شد و از او خواستم عکس بگیریم. بوفون از اسطوره‌های فوتبال جهان است. همه دوستش دارند. فرقی ندارد چه ملیتی باشند. بوفون یک گلر تکرارنشدنی است. او یک بازیکن تکرارنشدنی است. دوست داشتم با او عکس بگیرم. وقتی هم پیشنهاد دادم خیلی گرم رفتار کرد و برخوردش عالی بود. من خودم از طرفداران بوفون هستم.

و سؤال آخر هم درباره قرعه‌کشی جام جهانی‌ است. خیلی‌ها شوخی کردند. خیلی‌ها هم گفتند چقدر مهیج. تو چه می‌گویی؟

به نظر من قرعه ایران خیلی سخت است ولی جذاب هم هست. این یک فرصت تاریخی برای ماست، برای اینکه بتوانیم از این فرصت استفاده کنیم و همه لذت ببریم‌؛ هم بازیکنان، هم کادر فنی و هم ملت ایران. در حالت عادی با این تیم‌ها بازی کردن، واقعاً سخت است. بازی دوستانه هم با بازی رسمی فرق دارد. در جام جهانی‌ تیم‌ها خیلی جدی به بازی‌ها نگاه می‌کنند. حتی رونالدو و بازیکنان بزرگی که می‌خواهند جلوی ما بازی کنند، جام جهانی‌ برای‌شان یک فرصت مهم است و اصلاً اسم تیم‌ها برای‌شان فرق ندارد. ما هم باید از این فرصت استفاده کنیم و از چنین بازی‌هایی لذت ببریم و خودمان را به دنیا نشان دهیم.

همه ته ذهن‌شان امیدوارند و دوست دارند تیم ملی شگفتی‌ساز شود.

به نظر من این یک فرصت تاریخی برای ماست. به همین دلیل تلاش می‌کنیم تا شگفتی‌ساز باشیم. تلاش‌مان این است. ان‌شا‌ءا... شرایط برای آماده‌سازی خوب تیم ملی مهیا شود. امیدواریم شرایطی که کی‌روش برای تیم ملی خواسته مهیا شود. او رقبا را خوب می‌شناسد. خودش در تیم ملی پرتغال بوده و شناخت کافی دارد. در اسپانیا هم کار کرده و این تیم را هم خوب می‌شناسد. می‌داند روند آماده‌سازی تیم ملی باید چطور باشد تا در جام جهانی‌ موفق باشیم.

بعضی‌ها می‌گویند ما از الان بازنده‌ایم.

من اعتقاد ندارم شکست خورده‌ایم. اسپانیا و پرتغال تیم‌های بزرگی هستند. مراکش هم این همه بازیکن خوب دارد. قطعاً بازی ساده‌ای نخواهیم داشت ولی همان‌طور که آرژانتین به زور ما را با یک گل برد، این بار هم حریف سختی خواهیم بود. ما همیشه جلوی تیم‌های بزرگ خوب بازی کرده‌ایم و انگیزه‌مان چند برابر بوده است. تجربه ایران بیشتر از قبل هم شده است. تیم حرفه‌ای‌تر و هماهنگ‌تری داریم. فکر می‌کنم بتوانیم از حضور در این جام جهانی‌ لذت ببریم. هیچ‌وقت فکر نکنیم ما صعود نمی‌کنیم. می‌توانیم شگفتی‌ساز باشیم.همرسانی نوشتار: