پدرِ مینا: نام او را از کارتون تام و جری انتخاب کردیم !

پدر مدافع جدید بارسلونا می‌گوید نام او را از روی یک کارتون انتخاب کرده است!

  1. ۱۱ ماه قبل
پدرِ مینا: نام او را از کارتون تام و جری انتخاب کردیم

به گزارش سرویس استقلال و پرسپولیس نوداد (سکوی اجتماعی خبر)  خوسه ائولیسس مینا، پدر یری مینا (مدافع کلمبیایی و خرید جدید بارسلونا)، قبل از پرواز به سمت بارسلونا به قصد شرکت در مراسم معارفه پسرش در نوکمپ، گفت‌وگویی اختصاصی با روزنامه موندو دپورتیوو انجام داد. او حالا خوشحال است که پسرش در کنار مسی، سوارس و کوتینیو توپ می‌زند و در این گفت‌وگو صحبت‌های جالبی را بر زبان آورد که در اینجا می‌توانید گزیده‌ای از آن را مطالعه کنید:

*با قطعی شدن انتقال پسرتان به بارسا چه حسی دارید؟

خیلی خوشحالم. خدا را شکر می‌کنم که همسری مثل ماریانلا و دو فرزند نمونه دارم. پیوستن به بارسلونا بزرگترین خواسته هر فوتبالیستی است و افتخاری بزرگ برای پسرم و تمام خانواده ماست.

*وقتی این انتقال قطعی شد، اولین چیزی که به یری گفتید چه بود؟

گفتم: «مرسی برای این اتفاق بزرگ. حالا ما می‌توانیم تو را در باشگاه بزرگی مثل بارسلونا ببینیم.»

*روزهای کودکی یری چطور بود؟

او پسری فروتن است که به خوبی می‌داند چطور باید دل همه دنیا را به دست بیاورد. او در محله‌مان، گواچنه، با جمعیت 20 هزار نفری بزرگ شد و تحصیلات آکادمیکش را انجام داد. همیشه سعی کردیم او را خوب تربیت کرده و اصول و ارزش‌ها را به او بیاموزیم. در این مسیر معلمانش هم کمک زیادی کردند.

*ویژگی‌های فوتبالی‌‌اش، ژنتیکی است؟

او همیشه کنار خود افراد خوبی را داشته. ما از منطقه‌ای کوچک هستیم و همیشه پیاده رفت‌وآمد می‌کنیم. تغذیه‌ای مبتنی بر گیاهان و سالم داریم و درختان میوه خوبی هم در خانه داریم و همین باعث شده که بچه‌ها یاد بگیرند چطور باید از درخت بالا بروند تا میوه بچینند و در عین حال شنا کردن در رودخانه را نیز می‌آموزند. این‌ها باعث رشد بچه‌ها می‌شود. البته او تنها بازیکن فوتبال منطقه گواچنه نیست و بازیکنانی مثل زاپاتا، کامیلو مانسیا و... هم از این منطقه بوده‌اند.

*یری دوست داشت مثل شما دروازه‌بان شود؟

بله. او می‌خواست مثل پدرش دروازه‌بان شود ولی این پست به فداکاری زیادی نیاز دارد و من دوست نداشتم که پسرم سختی زیادی بکشد.

*حالا او در رختکن با مسی و سوارس و کوتینیو همبازی می‌شود.

باورم نمی‌شود ولی مطمئنم که پسرم بازیکن خوبی است و اگر در کنار بهترین‌ها باشد که چه بهتر. او خیلی سریع با بارسا وفق پیدا می‌کند. مطمئنم.

*صدرنشینی قاطعانه بارسا در لالیگا، قطعاً به یری کمک زیادی می‌کند. نه؟

بدون تردید. او می‌تواند فکر کند که به عنوان بازیکن ذخیره به تیم رفته ولی با همین شرایط به همه تیم‌هایش رفت و در نهایت تبدیل به بازیکن اصلی تیم شد. اول از پاستو به سانتافه رفت و سپس از سانتافه به پالمیراس منتقل شد. خودش می‌دانست که به عنوان بازیکن ذخیره به این تیم‌ها رفته و در بارسا هم همین است و قطعاً تلاش خواهد کرد تا به ترکیب اصلی برسد.

*کدام ویژگی‌های ورزشی و شخصیتی پسرتان مثال‌زدنی است؟

از نظر ورزشی، حضور و شخصیتش در جریان بازی‌ها... از نظر تکنیکی او خیلی خوب است و دوست دارد به حرکات تهاجمی تیم ملحق شود و حتی ریسک کند. از نظر شخصیتی هم همه او را به خاطر فروتنی‌‌اش دوست دارند.

*راستی، چطور شد که نام او را یری گذاشتید؟

مادرش این نام را انتخاب کرد. ما خیلی کارتون تام و جری را دوست داشتیم و از همان‌جا بود که نام یری را انتخاب کردیم، هرچند که به جای جری، نام او را یری گذاشتیم.