سرمربی پرسپولس از شفر و منصوریان سبقت گرفت !

در جدول رده بندی مربیان بر اساس مجموع امتیازات ادوار مختلف لیگ برتر، برانکو ایوانکوویچ با پیروزی برابر سیاه جامگان به مجموع 175 امتیاز از 85 بازی رسید.

  1. ۱۱ ماه،۱ هفته قبل
جواب برانکو به شفر؛ بله من رئیس کمیته انضباطی هستم

به گزارش سرویس استقلال و پرسپولیس نوداد (سکوی اجتماعی خبر)  در جدول رده بندی مربیان لیگ برتر، سرمربی کروات سرخپوشان با کسب 3 امتیاز دیدار با سیاه جامگان، جمع امتیازات خود را به 175 رساند و از علیرضا منصوریان سرمربی سابق استقلال پیشی گرفت. در برانکو در حالی با انجام 85 بازی به این امتیاز رسیده که علیرضا منصوریان با پشت سر گذاشتن 107 بازی به 174 امتیاز دست یافته بود.

برانکو در صورتی که 4 امتیاز دیگر در لیگ برتر کسب کند، در این رده بندی باز هم یک پله بالاتر رفته و جای محمد مایلی کهن (با 179 امتیاز) را خواهد گرفت.

همچنین، مهدی تارتار در این هفته 160 امتیازی شد و رضا مهاجری هم در هشتادمین بازی لیگ برتری خود مغلوب استقلال خوزستان شد. وینفرد شفر آلمانی سرمربی استقلال در یازدهمین بازی خود در لیگ برتر ایران، 20 امتیازی شد.

با مقایسه عملکرد و روند نتیجه گیری مربیان خارجی با مربیان داخلی به خوبی مشخص می شود که مربیان کاربلد و باتجربه خارجی به واسطه نتایج خوب و میانگین امتیازی بسیار مطلوب توانسته اند با تعداد بازی های به مراتب کمتر، در رده های بالاتری قرار بگیرند. به عنوان مثال، برانکو به طور میانگین در هر بازی بیش از 2 امتیاز و وینفرد شفر 1/8 امتیاز کسب کرده اند؛ حتی کرانچار که در این فصل نتایج خوبی با زردپوشان اصفهانی به دست نیاورده، باز هم به میانگین 1/7 امتیاز در هر بازی رسیده است. از اینرو، برانکو در رده بندی کلی مربیان لیگ برتر، با وجود 52 بازی کمتر نسبت به مهدی تارتار، چندین رده بالاتر از وی قرار دارد. و یا شفر آلمانی با وجود تعداد بازی های کمی که در لیگ برتر ایران حضور داشته (11 بازی)، اما نسبت به برخی مربیانی با 10 یا 12 بازی بیشتر، در جایگاه بهتری در این رده بندی جای گرفته است.