سوژه سال : استقلال در آسیا ترسناک است !

آرش برهانی مهاجم سابق استقلال، درباره تساوی این تیم مقابل الریان حرف‌هایی می‌زند و در ادامه بحث به ماجرای دلخوری‌‌اش از سیدمهدی رحمتی می‌رسد.

  1. ۱۰ ماه قبل
برهانی: استقلال در آسیا تیم ترسناکی است

به گزارش سرویس استقلال و پرسپولیس نوداد (سکوی اجتماعی خبر)  او اسمی از کسی نمی‌آورد ولی از این می‌گوید که بعضی‌ها با او صاف و صادق نبودند.

بد نبود

استقلال تهران بعد از گلی که در دقایق اولیه بازی به الریان زد، عقب کشید و می‌خواست روی ضد‌ حملات دوباره گل بزند. عقب کشیدن استقلال باعث شد الریان حمله کند و دو گل بزند. بعد از آن استقلال بهتر عمل کرد و بیشتر صاحب توپ و زمین بود. اگر استقلال آن دو گل را نمی‌خورد، می‌توانست برنده باشد. برنامه تیم این بود که روی دفاع تمرکز کند و با ضد‌ حمله‌ها به گل برسد ولی وقتی گل خورد، کار خراب شد. الریان هم که جلو افتاد، تمرکزش را بیشتر روی دفاع گذاشت اما به نظر در مجموع برای بازی اول بد نبود. استقلال توانست خارج از خانه یک امتیاز بگیرد.

استقلال ترسناک است

بازی بعدی با الهلال مشکل است. این باشگاه هزینه زیادی برای لیگ قهرمانان آسیا می‌کند. بازیکنان گرانقمیتی دارد و با کیفیت هستند. تیم پرمهره‌ای است. هدف الهلال همیشه این است که در فینال آسیا باشد. استقلال کار مشکلی دارد ولی نباید فراموش کنیم استقلال هم همیشه برای رقبا تیم ترسناکی در آسیاست.

گلزنی قربانی خوشحالم کرد

به نظر در بازی الریان بازیکنانی مثل امید ابراهیمی، جپاروف و جابر انصاری برای استقلال خوب بازی کردند. گلزنی علی قربانی هم خیلی من را خوشحال کرد چرا که او واقعاً تحت فشار بود. علی در طول بازی خیلی زحمت‌کشید.

اگر تیام در سطح بازیکنان خودمان باشد...

درباره خرید تیام... خب، در این موقع از سال بازیکنی که خوب و بین‌المللی باشد روی زمین نمی‌ماند. امیدوارم استقلال شانس آورده باشد و این بازیکن به قول معروف جایی قرارداد نبسته باشد چون این مسائل بعضی وقت‌ها اتفاق می‌افتد. حالا استقلال او را گرفته تا بتواند یک باری از روی دوش تیم بردارد. اگر بخواهد در سطح بازیکنان خودمان باشد که حیف است. به هر حال می‌توانیم به جوان‌های خودمان فرصت بدهیم و اینقدر هزینه نکنیم.

تیام منجی استقلال است

(در واکنش به قرارداد یک میلیون دلاری تیام برای یک فصل) من به مبلغ قراردادش کاری ندارم ولی با توجه به فشاری که همواره روی فورواردهای استقلال بود، فشار روی تیام هم ناخودآگاه زیاد است. الان هواداران استقلال فکر می‌کنند تیام منجی است و به تیم آمده. ببینید در مسابقه‌ای که 10 دقیقه بازی کرد چقدر هواداران خوشحال بودند و تشویقش کردند. با توجه به استقبال و امیدی که از او هست، بار سنگینی روی دوشش وجود دارد. باید او بهترین عملکرد را در هر بازی داشته باشد و بتواند گره‌های کور را باز کند. با پولی که من شنیدم به تیام دادند می‌توانستند 10 سال آکادمی خود را تأمین کنند و 10 بازیکن بسازند که میلیون‌ها تومان برایشان سود داشته باشد. بعد اینکه می‌گویند فلان بازیکن در آسیا تجربه ندارد و نباید بازی کند... ببخشید باید از یکجا شروع کند که با تجربه شود دیگر.

با بدبختی پول جور کردم

من با آقای افتخاری و توفیقی برای گرفتن پولم حرف زدم و با من همکاری کردند. قول دادند در اسفند مبلغی از طلبم را بدهند. با این پول حداقل مشکلات مالیاتی‌ام را حل می‌کنم. می‌خواهم ممنوع‌الخروجی‌ام را رفع کنم. با هزار بدبختی پول جور کردم و به اداره مالیات دادم. قرار شد آقای افتخاری برگردد دوباره با هم صحبت کنیم.

داستان‌ها و حاشیه اتفاق می‌افتد

من یادم هست فرشید اسماعیلی، محسن کریمی، نورافکن، سیدمجید حسینی و سیدحسن حسینی بازیکنانی بودند که با ما تمرین می‌کردند. یادم هست پرویزخان (مظلومی) کم‌کم به آنها بازی داد و الان سرمایه باشگاه شده‌اند. قطعاً استقلال برحسب نیاز بازیکن از لیست خارج می‌کند، نه اینکه بگوید چون فلان بازیکن سنش بالاست باید برود. به هر حال این باتجربه‌ها هم برای استقلال سال‌ها زحمت‌ کشیده‌اند و استقلال هم باید پای آنها باشد. اگر هم خواستند بازیکنی را کنار بگذارند، با راه و روش درست باشد. وقتی جوان بازی می‌کند و بازیکن باتجربه نیمکت‌نشین او می‌شود، یکسری داستان‌ها و حاشیه‌ها شاید اتفاق بیفتد. این‌طور وقت‌ها می‌گویند بازیکن باتجربه برود جای دیگر تا جوانی که سرمایه باشگاه است و از لحاظ فنی خوب، بماند.

از دوستان توقع داشتم

(در واکنش به اینکه هنوز از رحمتی به خاطر جدایی‌‌اش از استقلال شاکی است) من درباره هیچ بازیکنی حرف نمی‌زنم. دلخوری‌ام از مجموعه استقلال به خاطر رفتارها بود. بالاخره یک روز آمدم و یک روز باید می‌رفتم. توقعاتی از بعضی دوستان داشتم. تو روی من یک جور بودند و پشت ‌سرم جور دیگر. آنها با من صاف و صادق نبودند. رک نبودند. یک رنگ نبودند. دلخوری من به خاطر یکسری دخالت‌های بیجا بود وگرنه هیچ‌وقت در زندگی نخواستم کسی را ناراحت کنم و یا از دست کسی ناراحت شوم.