جنگ پیکان و فولاد به کام پرسپولیس و استقلال شد !

فولاد خوزستان پیروزی را با شکست عوض کرد تا فاصله اش با صدر جدول بیشتر شود.

  1. ۱۰ ماه قبل
پیکان - فولاد خوزستان -لیگ خلیج فارس

به گزارش سرویس استقلال و پرسپولیس نوداد (سکوی اجتماعی خبر)  در دیداری معوقه از هفته بیستم لیگ برتر، فولاد در حضور تماشاگرانش به مصاف پیکان رده هفتمی رفت. این دیدار در نهایت با  به پایان رسید. روز و تاریخ بازی: پنج شنبه 26 بهمن 1396ورزشگاه: غدیر اهوازتورنمنت: هفته بیستم لیگ برترگلزنان: میلاد بدرقه (45) برای فولاد خوزستان؛ مهدی شیری (54)، مرتضی آقا خان (89)

فولاد خوزستان - پیکان

نیمه اول:

بازی با حمله بازیکنان پیکان آغاز شد؛ در دقیقه 2 ارسال شیری از سمت راست به مهدی مومنی رسید. ضربه سر این بازیکن را حامد لک به خوبی دفع کرد و جعفری توپ را با یک ضربه سر به کرنر فرستاد. در دقیقه 3 بازیکنان پیکان به وسیله فراز امامعلی صاحب موقعیت گل شدند که شوت این بازیکن از داخل محوطه جریمه فولاد به بیرون رفت. در ادامه بازی در میانه های میدان دنبال می شد و دو تیم در حال محک زدن یکدیگر بودند. بازی در دست بازیکنان پیکان بود و در دقیقه 21 شوت کریمی از پشت محوطه جریمه فولادی ها به بیرون رفت. در ادامه بازیکنان فولاد حمله ای را ترتیب دیدند. دقیقه 25 ارسال سالاروند با ضربه زهیوی به پای مشکل پور برخورد کرد و به بیرون رفت اما داور بازی اعتقادی به کرنر نداشت. بازیکنان فولاد خوزستان در دقیقه 45 صاحب یک ضربه کرنر شدند؛ بیت سعید کرنر را به ارسال کرد و پس از برخورد به زهیوی، به میلاد بدرقه رسید. بدرقه هم با یک ضربه سر، دروازه پیکان را گشود.

نیمه دوم:

پیکان که به دنبال جبران نتیجه بود، در آغاز نیمه دوم دست به حمله زد. دقیقه 47 مهدی شیری توپ را به محوطه جریمه فولاد ارسال کرد اما مهدی شیری آن را بالاتر از مهاجمان پیکان در اختیار گرفت. فشار بازیکنان پیکان لحظه به لحظه بیشتر می شد تا اینکه در دقیقه 54، مهدی شیری موفق شد با یک ضربه چیپ زیبا، بازی را به تساوی بکشاند. پس از این گل، بازیکنان فولاد تلاش کردند تا دوباره از حریف پیش بیفتند. دقیقه 55 ارسال شیرزادی از سمت چپ به رحیم زهیوی رسید. زهیوی نیز توپ را با ضربه سر به سمت دروازه پیکان شلیک کرد اما نیازمند آن را در اختیار گرفت. در دقیقه 65 میلاد بدرقه و شاهین ثاقبی سر به سر شدند. طی این برخورد، سر ثاقبی شکست و بدرقه نیز تعویض شد. در دقیقه 72 بازیکنان پیکان صاحب ضربه کرنر شدند. مهدی شیری توپ را به محوطه جریمه فولاد ارسال کرد اما آرمان قاسمی از این موقعیت بهره لازم را نبرد.

با این باخت فولاد، پرسپولیس می تواند با پیروزی در دو بازی آینده اش، جشن قهرمانی خود در را هفته بیست و پنجم پس از برد احتمالی برابر استقلال بگیرد

فولاد خوزستان 1-0 پیکان | میلاد بدرقه (دقیقه 2+45): کرنر ارسالی سعید بیت سعید از سمت راست زمین با تاثیرگذاری رحیم زهیوی از محوطه 6 قدم به تیرک دوم رفت و به میلاد بدرقه رسید. مدافع فولاد نیز موفق شد با ضربه سر دروازه حریف را باز کند و حساب کار 1-0 شد.

فولاد خوزستان 1-1 پیکان | مهدی شیری (دقیقه 54): پاس بلند و پشت مدافعان بازیکنان پیکان از زمین خودی به مهدی شیری رسید. شیری که در محاصره دو بازیکن فولاد قرار داشت، از جلو آمدن حامد لک از دروازه استفاده کرد و با یک ضربه چیپ از پشت محوطه جریمه، بازی را به تساوی کشاند.

فولاد خوزستان 1-2 پیکان | مرتضی آقاخان (دقیقه 89): مومنی به راحتی از سمت چپ زمین نفوذ کرد و در حالی که بازیکنان فولاد اجازه سانتر به او دادند، ارسال او را در حالی که مریدی نتوانست ضربه سر بزند، آقاخان در تیرک دوم با ضربه سر وارد دروازه فولاد کرد.