یادداشت جواد خیابانی در مورد لیلا رجبی

از اینکه یک ورزشکار را بی غیرت بخوانند احساس خوبی ندارم

یادداشت جواد خیابانی در مورد لیلا رجبی و حمایت از او و همسرش

  1. ۱ سال،۹ ماه قبل
  2. ۰
خیابانی

جواد خیابانی مجری سرشناس برنامه های ورزشی در یادداشتی، درباره اتفاقات رخ داده درباره لیلا رجبی ، پرتابگر تیم ملی دوومیدانی در المپیک نوشت:
فضای انتقادی تلخی که با نقل قولی از احسان مهاجر بر علیه لیلا رجبی راه افتاد ، فضای خوبی نبود ... و من واقعا از اینکه یک ورزشکار را بی غیرت بخوانند احساس خوبی ندارم ...نه احسان مهاجر شجاعی بی غیرت بوده که در المپیک پکن و در ٨٠٠ متر به مقام پنجاهم رسید و و نه خانم لیلا رجبی ( تاتسیانا ایلوشچنکا ) که در المپیک اخیر در رتبه ٣٢ ایستاد .

اینها هر دو نسبت به خودشان و رشته ورزشی خود تعصب دارند و قبلا هم دیده ایم که برای اثبات توانایی های خودشان بسیار تلاش کرده اند . کارنامه یک ورزشکار که سالها تمرین کرده و ممارست و سختی بسیار کشیده و بارها در مسابقات مختلف موفق بوده و حتی مدال کسب کرده است را هرگز نباید با یک مقام در یک ساعت مسابقه ارزیابی کرد ... امیدوارم این دو ورزشکار از رویارویی انتقادی نسبت به هم دست برداشته و برای پیشرفت خانواده ورزش دو ومیدانی تلاش کنند ...

ایران در پرتاب وزنه مربی کم تعدادی در رده دختران دارد و اینک با توجه به خداحافظی لیلا رجبی از صحنه ورزشکاری امیدواریم بتوانیم با تاسیس مدرسه ویژه دختران در پرتاب وزنه در فدراسیون دو و میدانی آینده بهتری در این رشته داشته باشیم . به نظر من حفظ حرمت هر دو عزیز برای همه ما مهم و واجب است و نباید حرمت و ادب یکدیگر را به یک مدال یا یک مقام بفروشیم .

احسان مهاجر در بازی های آسیایی ٢٠٠٦ برای ایران مدال برنز گرفته و قهرمان دانشجویان جهان در یونیورسیداد است و لیلا رجبی هم به نام ایران در اینچئون به مدال نقره رسیده و نباید این افتخارات را فراموش کنیم .

 
همرسانی نوشتار: