المپیک تانک ها!

همزمان با ریو ۲۰۱۶: المپیک ارتش های جهان در روسیه

  1. ۱ سال،۹ ماه قبل
  2. ۰
لینک های دانلود: mp4 (۱۱٫۲ MB) webm (۳٫۹ MB)

همزمان با برگزاری المپیک ۲۰۱۶ ریو در برزیل که چشمان میلیون های بیننده و صدها هزار توریست را به این نقطه از جهان جلب کرده، بدون هیچ سر و صدای رسانه ای و حواشی مختص این گونه رقابت ها در روسیه ارتش های جهان آخرین تسلیحات و نیروهای زبده خود را گرد آورده اند تا با یکدیگر جدال کنند البته جدالی به دور از خونریزی و خشونت.


رقابت تانک ها با یکدگیر در آب

این مسابقات برای دومین سال پیاپی برگزار می‌شود و روسیه با کمک قزاقستان این رقابت های دوهفته ای را با حضور ۳۰۰۰ نفر از پرسنل ارتش های مختلف جهان میزبانی می‌کند.


بمباران تمرینی

۱۹ کشور از جمله ایران، آمریکا، چین و روسیه در این رقابت ها به مدت دو هفته در خشکی، هوا و دریا در رقابت با یکدیگر به صورت جدی از قابلیت ها و مهارت های نیروهای ارتش خود جلوه های مختلف عملیات نظامی را به نمایش می‌گذارند.


مسابقه تانک ها

این رقابت ها در قالب ۱۲۱ تیم به انجام میرسد و این تیم ها باید با یکدگیر در رقابت هایی نظیر عبور تانک ها از آب و خشکی، شلیک به سوی اهداف متحرک، پرتاب موشک های دفاعی، سقوط آزاد از هواپیما، حرکات هماهنگ جنگنده های جت و بمباران اهداف ثابت با یکدیگر مسابقه دهند و همانند المپیک ورزشی مدال هایی نیز به آن ها اختصاص داده میشود.


در زیر کلیپی از عملیات سقوط چتربازان و با حضور تکاوران ارتش ایران را می‌توانید مشاهده نمایید:

سقوط تکاوران چترباز ارتش ایران در رقابت های مسابقات ارتش های جهان در روسیه

یکی از اعضای تیم ارتش ایران پیش از شروع مسابقه پرش با چترهمرسانی نوشتار: