سلیمی یک دقیقه هم تحمل نکرد رکورد دست دیگری باشد

سلیمی باز هم قویترین مرد جهان

سلیمی برای حرکت سوم وزنه 216 کیلوگرمی را انتخاب کرد تا هم فاصله خود را با حریفان بیشتر کند و هم رکورد جهان و المپیک را بشکند که موفق به مهار این وزنه شد تا با وزنه 216 کیلوگرم با قرار گرفتن در جایگاه نخست به کار خود در حرکت یکضرب پایان دهد.

  1. ۱ سال،۹ ماه قبل
  2. ۰
رکورد سلیمی را خودش شکست

در روز پایانی رقابت‌های وزنه‌برداری المپیک 2016 ریو، از ساعت 2:30 بامداد امروز (چهارشنبه) مسابقات دسته 105+ کیلوگرم آغاز شد که بهداد سلیمی، نماینده کشورمان با 10 وزنه‌بردار از کشورهای گرجستان (2 نفر)، ارمنستان (2 نفر)، استونی، آلمان، برزیل، مصر، چک و ترکمنستان به رقابت پرداخت که در پایان حرکات یک‌ضرب به عنوان نخست رسید.

سلیمی در حرکت اول یک‌ضرب وزنه 206 کیلوگرمی را انتخاب کرد که به راحتی موفق به مهار آن شد. وی در حرکت دوم نیز موفق وزنه 211 کیلوگرمی را بالای سر برد. سلیمی برای حرکت سوم وزنه 216 کیلوگرمی را انتخاب کرد تا هم فاصله خود را با حریفان بیشتر کند و هم رکورد جهان و المپیک را بشکند که موفق به مهار این وزنه شد تا با وزنه 216 کیلوگرم با قرار گرفتن در جایگاه نخست به کار خود در حرکت یکضرب پایان دهد.

بعد از سلیمی لاشا تالاخادزه از گرجستان با ثبت وزنه 215 کیلوگرمی در یک‌ضرب در جایگاه دوم ایستاد. گور میناسیان از ارمنستان با مهار وزنه 210 کیلوگرمی سوم شد و روبین الکسانیان از ارمنستان نیز با ... کیلوگرم سوم شد.

وزنه‌بردار ترکمنستانی در حرکت اول اوت کرد و از گردونه مسابقات کنار رفت.

سلیمی برای نخستین حرکت دوضرب وزنه 245 کیلوگرمی درخواست داده است. 

سلیمی