سوارکار هلندی جان اسبش را نجات داد

این ورزشکار برای نجات جان اسبش از المپیک انصراف داد

آدلین کورنلسون(سوارکار مشهور هلندی): در اولین روز المپیک ریو ساعت 6صبح از خواب بیدار شدم تا با اسب خودم (پارزیوال) تمرین کنم که دیدم سمت راست سرش متورم است. دمای بدنش هم بالای 40 درجه سلسیوس بود ولی اصلا علائمی از مریضی نداشت و سرحال بود.

  1. ۱ سال،۹ ماه قبل
  2. ۰
آدلین کورنلسون

در بیشتر ورزش هایی که می بینیم فقط ورزشکاران با یکدیگر رقابت دارند ولی در ورزش هایی نظیر اسب سواری علاوه بر اینکه سوارکار باید در سلامت کامل باشد, سلامتی اسب هم از اهمیت بالایی برخوردار است. آدلین کورنلسون یک سوارکار مشهور هلندی است که تابحال توانسته چندین مدال در این رشته کسب کند و امسال هم خودش را برای مسابقات المپیک آماده کرده بود ولی همه چیز آنطور که فکرش را می کرد پیش نرفت.

آدلین کورنلسون و اسبش
 

وی می گوید: در اولین روزهای المپیک ریو ساعت 6صبح از خواب بیدار شدم تا با اسب خودم پارزیوال تمرین داشته باشم که دیدم سمت راست سرش ورم کرده است. دمای بدنش هم بالای 40 درجه سلسیوس بود ولی پارزیوال اصلا نشانی از مریضی نداشت و سرحال بود. کمی باهم تمرین کردیم و بعد وی را به دامپزشک نشان دادم که معلوم شد به نوعی باکتری مبتلا شده است. مراحل درمانش را شروع کردیم و خیلی زود توانست دوباره سلامتش را بدست آورد. در روز مسابقه با پارزیوال به درون پیست رفتم. پارزیوال کاملا سالم بود ولی احساس می کردم کمی خسته ست. از آنجایی که تمام مدال هایم را مدیون این اسب هستم و نزدیکترین دوستم محسوب می شود به همین دلیل با هم درون پیست قدمی زدیم و از آنجا بیرون رفتیم. من از مسابقات انصراف دادم تا بتوانم اسب خودم را در سلامت کامل ببینم.

آدلین کورنلسون و اسبش
 

آدلین کورنلسون و اسبش


آدلین کورنلسون و اسبش