صحنه ایی که تماشاگران مسابقات المپیک را منقلب کرد

اخلاق ورزشکاری، نه مدال ورزشکاری

من تا پیش از این، وی را ندیده بودم اما حالا تحت تاثیر او قرار گرفتم و این اتفاق را تا آخر زندگی‌ام فراموش نخواهم کرد.

  1. ۱ سال،۹ ماه قبل
  2. ۰
نیکی همبلین ورزشکار

روز سه‌شنبه (۱۶ آگست-۲۶ مرداد) در جریان رقابت دوندگان زن در گروه دوم مقدماتی دو ۵ کیلومتر، صحنه‌هایی دیدنی اتفاق افتاد که توجه تماشاگران مسابقات المپیک در سراسر جهان را به خود جلب کرد.

در این مسابقه “نیکی همبلین” دونده نیوزیلندی در یک جمع بیش از ۱۰ نفره از دوندگان ناگهان تعادل خود را از دست داد و به زمین خورد و در عین حال باعث به زمین خوردن “ابی دآگستینو” دونده امریکایی شد. به دنبال آن، “دآگستینو” بلافاصله بلند شد اما به جای ادامه دادن مسیر، به کمک “همبلین” که هم‌چنان روی زمین افتاده بود رفت و از او خواست تا برخیزد و رقابت را تا خط پایان ادامه دهد.


اما مدتی بعدتر این “دآگستینو” بود که به دلیل شدت مصدومیت روی زمین افتاد و این بار “همبلین” بالای سرش ایستاد و وی را تشویق کرد که بلند شود.

آبی دآگوستینو

این دو دونده با وجود مصدومیت، اگرچه در جایگاه دو نفر آخر، از خط پایان گذشتند و با تشویق و تحسین تماشاگران حاضر در ورزشگاه و نیز بینندگان تلویزیونی و کاربران شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شدند.

نیکی همبلین

“همبلین” بعد از پایان رقابت به خبرنگاران گفت: «این دختر، تعریف روح المپیک است. شگفت‌انگیز نیست؟ من تا پیش از این، وی را ندیده بودم اما حالا تحت تاثیر او قرار گرفتم و این اتفاق را تا آخر زندگی‌ام فراموش نخواهم کرد.»


“دآگستینو” نیز به خاطر مصدومیت شدید پایش در پایان رقابت تقاضای ویلچر کرد و بدون مصاحبه با خبرنگاران به یک مرکز درمانی منتقل شد.

همرسانی نوشتار: