ایران 0 _ 3 ایتالیا؛ پایان حماسه نصفه و نیمه

خداحافظی والیبال با المپیک در «ماراکانا»

تیم ملی والیبال ایران در مرحله حذفی المپیک برابر ایتالیا با نتیجه سنگین 3 بر صفر شکست خورد تا رویای صعود به جمع 4 تیم برتر نقش بر آب شود.

  1. ۱ سال،۹ ماه قبل
  2. ۰
والیبال ایران و ایتالیا؛المپیک

دیداری که همه منتظر او بودند راس ساعت 1:30 بامداد برگزار شد، ایران و ایتالیا در دور اول حذفی المپیک ریو. دیداری که به تنهایی می توانست پیروزی اش تلخی روزهای گذشته کاروان را زیر سایه بگیرد. همه از تبدیل این دیدار به "بازی سال" صحبت می کردند تا صعود به نیمه نهایی همان اتفاقی بزرگی شود که ایرانی ها در انتظارش بودند.

ایران و ایتالیا؛المپیک

شروع بازی با اینکه نمایش بازیکنان ایران فوق العاده بود اما 2 ست پی در پی ایتالیا برنده بازی شد. ست اول 31 بر 29 و ست دوم 25 بر 19. 

ایران و ایتالیا؛المپیک

سرنوشت برنده ست اول را اشتباهات فردی و بازیکنان با تجربه تیم ها مشخص می کردند که ایتالیا در این فاکتور موفق بود. ست دوم هم با اینکه 25 بر 19 به پایان رسید اما ست نزدیکی بود چرا که دو تیم تا امتیاز 15 با هم برابر پیش رفتند اما تعویض به موقع بلنجینی بازیکن تازه وارد را به زمین فرستاد تا با سرویس نتیجه را کاملا تغییر دهد.

ایران و ایتالیا؛المپیک

لوزانو برای شروع ست سوم امیر غفور و مجتبی میرزاجانپور را از ابتدا وارد بازی کرد و در میانه های ست فرهاد قائمی و حمزه زرینی هم به عنوان بازیکن جایگزین وارد شدند تا آخرین تلاش های ایران برای برد انجام شود اما هیچ کدام از این تلاش ها کارساز نشد تا ایران با نتیجه 3 بر صفر و امتیازات 31 بر 29، 25 بر 19 و 25 بر 17شکست را قبول کند و رویای حضور در چهار تیم برتر المپیک در همین جا پایان بپذیرد.

کاروان تیم المپیک ایران با کسب 2 مدال طلا و 2 برنز، در رده 31ام تیم های المپیکی قرار دارد.