حق کاپیتان باغیرت کشتی ایران خورده شد

داور به سمت آذربایجان غش کرد !

رضا یزدانی، کاپیتان تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در دومین دیدار خودش برابر حریفی از کشور آذربایجان با ناداوری آشکار شکست خورد؛ و اکنون باید منتظر رسیدن حریف آذربایجانی خودش به فینال باشد تا برای کسب مدال برنز بجنگد.

  1. ۱ سال،۹ ماه قبل
  2. ۰
رضا یزدانی

رضا یزدانی در اولین دیدار المپیک ریو نماینده ترکیه را شکست داد.

کاپیتان تیم ملی کشتی آزاد ایران در اولین دیدار خود "بلوک‌ باشی" از ترکیه را با امتیاز فنی 10_0 شکست داد و راهی مرحله بعد شد. 

یزدانی در مرحله بعد مقابل "ختاک گاسیموف" نماینده روس جمهوری آذربایجان 2_1 باخت. در وقت نخست این مبارزه یزدانی بر خلاف جریان مبارزه از داور اخطار گرفت و یک امتیاز از دست داد. در ادامه یزدانی موفق شد با زیرگیری حریف را پس از یک کش و قوس خاک کند اما در کمال ناباوری در حالی که داور وسط 2 امتیاز به یزدانی داد اما رئیس تشک پس از بازبینی فیلم و در حالی که کاملا مشخص بود نمی‌خواهد یزدانی در این مبارزه به برتری برسد از دادن امتیاز به یزدانی خودداری کرد و به واسطه رد شدن اعتراض یزدانی یک امتیاز دیگر به گازیموف داده شد تا کشتی 2_0 شود.

این اقدام رئیس تشک با اعتراض شدید خادم و توکلیان همراه بود و او با بیان اینکه زانوی حریف یزدانی به تشک خورده است شدیدا نسبت به حق خوری اعمال شده اعتراض کرد.

یزدانی در وقت دوم یک امتیاز روی کم کاری حریف گرفت و گازیموف در حالی که در این کشتی حتی یک زیر هم نگرفت و فقط دفاع می‌کرد، پیروز مسابقه شد.