برزیل حریف ایران نشد

صعود ایران به جمع هشت تیم برتر با پیروزی مقابل قهرمان ۵ دوره جهان

تیم فوتسال ایران موفق شد با برتری مقابل برزیل به مرحله یک‌چهارم نهایی جام جهانی صعود کند.

  1. ۱ سال،۸ ماه قبل
  2. ۰
برزیل حریف ایران نشد

تیم ملی فوتسال ایران و برزیل در مرحله یک‌هشتم نهایی جام جهانی فوتسال، از ساعت 2:00 بامداد امروز (پنجشنبه) به مصاف یکدیگر رفتند که در پایان تیم ایران موفق شد پس از تساوی 4ــ4 در وقت معمول و اضافه در ضربات پنالتی حریف قدرتمند خود را شکست دهد.

در نیمه اول این دیدار تیم ایران بازی خوبی را انجام داد و حتی در برخی لحظات، بازی برتری را نسبت به حریف قدرتمند خود به نمایش گذاشت. اما باز هم تیم ایران مانند دیدار‌های گذشته خود روی ضربات ایستگاهی غافلگیر شد و فالکائو بازیکن سرشناس تیم ملی برزیل موفق شد در دقایق 9 و 13 دوبار دروازه ایران را باز کند. ولی در ادامه حسین طیبی توانست یکی از گل‌های خورده را در دقیقه 14 جبران کند تا این نیمه با برتری 2 بر یک برزیل به پایان برسد.

دو تیم نیمه دوم را پایاپای شروع کردند و در این نیمه نیز تیم ایران موقعیت داشت ولی نتوانست از آن استفاده کند تا اینکه روی یک اشتباه، توکلی توپ را مقابل دروازه ایران از دست داد و دیگوئینیو در دقیقه 29 گل سوم را برای برزیل به ثمر رساند. بلافاصله بعد از دریافت این گل کاظمی در دقیقه 31 گل دوم ایران را وارد دروازه حریف کرد تا دوباره اختلاف به حداقل برسد.

در ضربات پنالتی دو تیم ضربه اول پنالتی خود را تبدیل به گل کردند ولی برزیل نتوانست پنالتی دوم خود را تبدیل به گل کند و تیم ایران با به ثمر رساندن هر سه پنالتی خود موفق شد تیم برزیل قهرمان پنچ دوره جهان را با نتیجه 3 بر 2 در ضربات پنالتی و در مجموع 7 بر 6 شکست دهد.

تیم ایران با برتری در این دیدار باید در مرحله بعد این مسابقات روز یک‌شنبه 4 مهرماه به مصاف پاراگوئه برود.
همرسانی نوشتار: