از پراید تک ستاره تا ال 90 پنج ستاره

خودرو های ایرانی در پی کسب ستاره گمشده

ستاره های ثبت شده برای خودرو های ایرانی در حال حاضر

  1. ۱ سال،۹ ماه قبل
  2. ۰
ال 90 1

براساس گزارش شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، در گروه خودروهای تولیدی در سطح قیمتی کمتر از ۲۵ میلیون تومان، تمام خودروها شامل سایپا ۱۳۲، سایپا ۱۳۱، تیبا و سایپا ۱۱۱ تنها یک ستاره از پنج ستاره کیفی را کسب کرده‌اند.

در گروه خودروهای با سطح قیمتی ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان اما پنج خودرو تندر ۹۰ اتوماتیک، پارس تندر، تندر ۹۰ ایران خودرو، تندر ۹۰ پارس خودرو و رانا توانسته‌اند سه ستاره از پنج ستاره کیفی را کسب کنند. خودروهای ام‌وی‌ام ۳۱۵ جدید، پژو ۲۰۶، ۲۰۶ صندوق‌دار و دنا نیز دو ستاره از پنج ستاره کیفی را کسب کرده‌اند. باقی خودروهای این گروه شامل پژوپارس، پژو ۴۰۵، سمند و تیبا هاچ‌بک نیز دارای تنها یک ستاره هستند. 

اما در گروه خودروهای با سطح قیمتی ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومان سه خودروی جک J۵، برلیانس اچ ۳۳۰ و آریو معادل دو ستاره از پنج ستاره کیفی را کسب کرده‌اند. خودروهای ام‌وی‌ام ۵۵۰، ام‌وی‌ام ایکس ۳۳ جدید و لیفان ایکس ۶۰ نیز تنها یک ستاره از پنج ستاره کیفی را کسب کرده‌اند. 

در گروه خودروهای با سطح قیمتی ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان نیز تنها خودروی کیا سراتو توانسته سه ستاره از پنج ستاره کیفی را کسب کند. دو خودروی تیگو ۵ و جک S۵ نیز دو ستاره از پنج ستاره کیفی را کسب کرده‌اند. 

همچنین در گروه خودروهای با سطح قیمتی بالاتر از ۱۰۰ میلیون تومان نیز تنها خودروی نیو مزدا ۳ با سه ستاره کیفی قرار دارد.

خودرو ایرانی

خودرو ایرانی

خودرو ایرانی

همرسانی نوشتار: