دختر 22 ساله ای که به سندروم زیبای خفته مبتلا و 6 ماه از سال را خواب است + فیلم و عکس ها

این دختر جوان به بیماری نادر و بسیار عجیبی به نام سندروم زیبای خفته مبتلا است و حدودا 6 ماه از سال را میخوابد.

  1. ۲ ماه،۴ هفته قبل
  2. ۰
لینک های دانلود: mp4 (۶٫۳ MB) webm (۲٫۴ MB)
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

«بس گودییر» دختر 22 ساله انگلیسی 6 ماه از سال را می خوابد. وی بعد از پایان تحصیلات دانشگاهش بلافاصله به عنوان کارآموز روانشناس کودک کارش را در یک مدرسه آغاز کرد. عملکرد فوق العاده وی نوید آینده ای درخشان برای وی می داد. اما دقیقا پنج سال پیش و نزدیک تولد 17 سالگی اش وی ناگهان به خواب عمیق فرو رفت و تا 6 ماه بطور عادی از خواب بیدار نشد.

بس گودییر

«جانین» مادر وی در این خصوص می گوید: «طی پنج سال گذشته دخترم حدود 75 درصد از این زمان را در خواب بوده است. وی بیشتر از 22 ساعت در طول شبانه روز خواب است و فقط برای خوردن کمی غذا و نوشیدن آب و رفتن به توالت از خواب بیدار می شود. »

بس گودییر

"بس" که هم اکنون حدود دو ماه و نیم است به خواب رفته در اپیزود دیگری از خواب عمیق خود بسر می برد. بنا به تشخیص پزشکان وی جز تعداد معدود افراد مبتلا به سندرمی نادر با نام "Kleine-Levin Syndrome" ( سندرم کلاین – لوین) در جهان است که به سندرم زیبای خفته نیز مشهور است.

بس گودییر

کلاین-لوین که با نام سندروم زیبای خفته شناخته می شود یک بیماری اختلال خواب نادر است که در آن شخص احساس خستگی بسیار زیادی کرده و به خواب زیادی احتیاج دارد. در بیشتر موارد بیمار بین 15 تا 21 ساعت در روز را می خوابد. این بیماری بسیار نادر است و نرخ ابتلای آن یک در میلیون است .

بس گودییر

بس گودییر