با خرید استارتاپ "Turi" اپل پیشتاز هوش مصنوعی در دنیا خواهد شد !

اپل ادعا کرده است که با پرداخت بیش از 200 میلیون دلار شرکت استارتاپ turi را خریداری خواهد کرد

  1. ۱ سال،۷ ماه قبل
  2. ۰
اپل

استارتاپ Turi را باید خرید جدید اپل بدانیم. براساس اطلاعات ارائه شده اپل با پرداخت بیش از ۲۰۰ میلیون دلار این استارتاپ را که در حوزه‌ی یادگیری ماشین فعالیت می‌کند، تصاحب کرده است.این استارتاپ در سیاتل قرار دارد

تیم کوک در مورد تصاحب کمپانی‌ها به این موضوع اشاره کرده که اپل هر سه تا چهار هفته یک کمپانی یا استارتاپ را مال خود می‌کند، از این‌رو ماهی نیست که اپل یک کمپانی را مال خود کند.

توری، توسط یکی از پروفسورهای دانشگاه واشنگتن بنیان نهاده شده و هدف اصلی این استارتاپ توسعه‌ی ابزار‌ها و پلتفرم‌هایی است که توسعه دهندگان بتوانند با استفاده از آن‌ها که مبتنی بر یادگیری ماشین و هوش مصنوعی هستند، از مزایای این حوزه در اپلیکیشن‌های خود بهره ببرند. با استفاده از ابزار توری توسعه دهندگان می‌توانند روش‌های پیشرفته جلوگیری از تقلب را در اپلیکیشن‌های خود مورد استفاده قرار دهند.

اپل در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری گسترده‌ای را در حوزه‌ی هوش مصنوعی انجام داده که بخش بزرگی از این سرمایه‌گذاری با تصاحب کمپانی‌ها و استارتاپ‌های نوپا همراه شده است. پاییز سال گذشته، اپل دو کمپانی Perceptio و VocalIQ را خرید. همچنین باید به دیگر خرید‌های این کمپانی یعنی کمپانی سوئیسی FaceShift نیز اشاره کرد که انیمیشن‌های مبتنی بر بینایی ماشین را توسعه می‌دهد. Emollient نیز از دیگر کمپانی‌های فعال در حوزه‌ی هوش مصنوعی است که توسط اپل تصاحب شده است.

اپل با تایید تصاحب توری به این موضوع اشاره کرده که هر از چند گاهی کمپانی‌هایی را تصاحب می‌کند و علاقه‌ای به اعلام هدف خود از تصاحب این کمپانی‌ها ندارد
همرسانی نوشتار: