مدیر ایرانی شرکت مایکروسافت

داماد حداد عادل به سمت مدیر کل وزارت ارتباطات منصوب شد

روح‌الله‌ رحمانی از طرف معاون وزیر ارتباطات به سمت مدیرکل دفتر امور نوآوری منصوب شده است و ساماندهی و بهینه‌سازی امور پژوهش و توسعه در بخش صنعت ارتباطات از اهدافی است که در حکم انتصاب وی دیده می شود.

  1. ۱ سال،۹ ماه قبل
  2. ۱
روح‌الله‌رحمانی

معاون نوآوری و فناوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حکمی روح‌الله‌رحمانی را به سمت مدیر کل دفتر امور نوآوری و حمایت از سرمایه‌گذاری وزارت ارتباطات منصوب کرد.

امیرحسین‌دوایی با هدف تحقق برنامه‌ریزی و کمک به ساماندهی امور ایجاد و توسعه کریدور فناوری اطلاعات و ارتباطات و توسعه نظام نوآوری بخشی ارتباطات و فناوری اطلاعات از طریق تعامل و همکاری با دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، روح الله رحمانی را به سمت مدیرکل دفتر امور نوآوری و حمایت از سرمایه‌گذاری منصوب کرد.

روح‌الله‌رحمانی، متولد و بزرگ شده کشور آمریکا است و مدرک دکترای هوش مصنوعی و یادگیری ماشین را از دانشگاه واشنگتن سنت لوییس دارد. وی سابقه مدیریت در شرکت‌های مایکروسافت و آمازون را در کارنامه فعالیت خود دارد و هم‌اکنون استادیار دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران است.

در حکم انتصاب وی، بر تعامل و توسعه همکاری‌های دانش محور با دانشگاه‌ها، پژوهشگاه و موسسات آموزش‌عالی جهت شناسایی، به کارگیری و ارتقای ظرفیت‌های علمی پژوهشی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، همکاری در شناسایی و تعیین و اولویت‌های فناوری‌های راهبردی بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات و کمک به برنامه‌ریزی طرح‌ها و پروژه‌های راهبردی بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، تاکید شده است.

کمک به تدوین و پایش برنامه‌های حمایتی برای ارتقای بازار و سطح فناوری شرکت‌های دانش بنیان بخش ICT و کمک به ساماندهی و بهینه‌سازی امور پژوهش و توسعه در بخش صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات در تعامل و همکاری با پژوهشگاه‌های وابسته از دیگر اهدافی است که در حکم انتصاب روح‌الله‌رحمانی دیده می‌شود.

روح‌الله‌رحمانی

روح‌الله‌رحمانی

روح‌الله‌رحمانی

روح‌الله‌رحمانی