جدیدترین دستاورد شرکت هلندی PAL-V

اولین ماشین پرنده دنیا ساخته شد

شرکت هلندی PAL-V مهندسین و طراحان خبره ای را از صنایع هوا فضا و خودرو استخدام کرده است تا اتومبیلی را بسازند که قادر به پرواز کردن باشد

  1. ۱ سال،۸ ماه قبل
  2. ۰
اولین ماشین پرنده

اولین ماشین پرنده

نخستین اتومبیل پرنده جهان توسط شرکت هلندی PAL-V ساخته شده است. از زمان تاسیس اش در سال 2001، شرکت هلندی PAL-V مهندسین و طراحان خبره ای را از صنایع هوا فضا و خودرو استخدام کرده است تا اتومبیلی را بسازند که قادر به پرواز کردن باشد و همگان بتوانند از این خودرو بهره ببرند. این شرکت گامی بزرگ به سمت هدف خود یعنی ساخت اولین ماشین پرنده در جهان برداشته است. نمونه آزمایشی این ماشین 18 ماه پیش تست شد. از آن زمان به بعد، این شرکت تا به حال چند پرواز آزمایشی داشته است که همه موفقیت آمیز بودند.

پال وی

ظرفیت وسایل نقلیه PAL-V دو نفر است و به موتور چهار سیلندر 230 اسب بخار مجهز هستند که سوخت شان توسط روغن تامین می شود. مخزن 27 گالنی شان این امکان را فراهم می سازد که خلبان یا راننده تا 220 مایل در ارتفاع پایین (حدود 4000 فوت) پرواز کند یا تا مسافت 750 مایل بر روی زمین حرکت کند. این اتومبیل ها که قیمت شان حدود 600،000 دلار است از فیبر کربن، تیتانیوم و آلومینیوم ساخته شده اند و وزن شان حدود 1500 پوند است.

پال وی قرمز

اتومبیل های PAL-V نیاز به یک فضای آزاد 660 در 100 پایی دارند تا با خیال راحت بالا بروند و فرود بیایند؛ فرودگاه ها و باندهای پروازی کوچک کافی هستند. هنگامی که این ماشین ها به یک فضای مناسب رانده می شوند، حدود ده دقیقه طول می کشد تا این ماشین پره های روتور را باز کند و ماشین به هلیکوپتر تغییر شکل دهد. هنگامی که این ماشین به هلی کوپتر تغییر شکل داد، می تواند در حدود هشت ثانیه از سرعت صفر تا 60 متر بر ساعت برسد. اگر چه ابزار مورد استفاده برای رانندگی و پرواز به سادگی در ذهن طراحی شده اند، اما کاربران برای سوار شدن در این ماشین به گواهینامه خلبانی ورزشی نیاز دارند. این امر نیازمند دانش ناوبری، ابزار، هواشناسی، و آیرودینامیک است.

ماشین پرنده

در حال حاضر، یکی از بنیانگذاران PAL-V و مدیر عامل شرکت Robert Dingemanse در تلاش برای به دست آوردن گواهینامه EASA CS 27 اروپا است که به طور خاص به پرنده های موتوری کوچک می پردازد. هنگامی که این مانع برطرف شد، این شرکت قادر خواهد بود سایر مقررات در سراسر جهان را اعمال کند و پتانسیل جهانی PAL-V را تبدیل به یک واقعیت کند. این شرکت معتقد است که هنگامی که رقبا شروع به ساخت این اتومبیل ها کنند، سازمان هواپیمایی کشوری مجبور خواهد شد تا دستورالعمل های جدیدی را در مورد چگونگی خلبانی یا رانندگی با این اتومبیل ها ارائه کند. PAL-V در نظر دارد که در ابتدا 90 دستگاه خودرو از این مدل را بسازد و امیدوار است تا سال آینده این ماشین های پرنده را به بازار عرضه کند

خلبان

همرسانی نوشتار: