دختر سعودی پیشنهاد داد

اموجی‌ با پوشش اسلامی هم به شبکه های اجتماعی اضافه شود

ریوف الحمیدی، ۱۵ ساله پیشنهاد خود را به "کنسرسیوم یونیکد"، سازمانی که مسئول بررسی و طراحی اموجی‌های جدید است، ارائه کرده است.

  1. ۷ ماه،۱ هفته قبل
  2. ۰
اموجی اسلامی
نوداد -

یک دختر اهل عربستان سعودی که در آلمان زندگی می‌کند، پیشنهاد طراحی اموجی‌های (شکلک‌های) پوشش اسلامی را ارائه کرده است.

ریوف الحمیدی، ۱۵ ساله پیشنهاد خود را به "کنسرسیوم یونیکد"، سازمانی که مسئول بررسی و طراحی اموجی‌های جدید است، ارائه کرده است.

آلکسیس اوهانیان، بنیانگذار سایت ردیت از این ایده حمایت کرده است. در صورتی که پیشنهاد این دختر سعودی تائید شود، شکلک‌های جدید از سال ۲۰۱۷ ارائه خواهند شد.

پیشنهاد طراحی این اموجی‌ها زمانی طرح شده که شماری از کشورهای اروپایی با مساله پوشش اسلامی زنان رو در رو هستند.

مساله پوشش اسلامی در قالب بجث‌های مربوط به آزادی مذهبی، برابری جنسیتی، ارزش‌ها و سنن سکولار و هراس از تروریسم مطرح شده و مورد ارزیابی قرار گرفته است.

پارلمان فرانسه در سال ۲۰۰۴ میلادی با اکثریت قاطع، استفاده از نمادهای مذهبی در مدارس را ممنوع کرد و بر اساس این ممنوعیت، استفاده از حجاب اسلامی که نمادی مذهبی به شمار می‌رود، در مدارس این کشور ممنوع شد.

اما دادگاه عالی آلمان ممنوعیت پوشیدن روسری برای معلمان مدارس دولتی این کشور را خلاف قانون اساسی دانسته و آن را لغو کرده است.

سازمان‌های حقوق بشری در سال‌های اخیر گفته‌اند که مسلمانانی که در اروپا باورهای مذهبی‌شان را ابراز می‌کنند با تبعیض‌ رو‌به‌رو می‌شوند.

اموجی اسلامینوشتارهای مرتبط


تازه های تکنولوژی