اپل واچ فشار خون و آپنه خواب را تشخیص می دهد ! + فیلم و عکس

مطالعات نشان می دهد که «اپل واچ» می تواند وجود فشار خون و آپنه خواب را در افراد شناسایی کند.

  1. ۱۱ ماه،۱ هفته قبل
لینک های دانلود: mp4 (۶٫۶ MB) webm (۳٫۷ MB)

به گزارش نوداد (بانک ویدیو خبر ایران) «اپل واچ» قادر است به کمک اپلیکیشن «کاردیوگرام» (Cardiogram)، وجود فشار خون و آپنه خواب در افراد را شناسایی کند. 

سازنده این اپلیکیشن و محققان «دانشگاه کالیفرنیا در سانفرانسیسکو» طی مطالعه ای به این نتیجه رسیده اند که تکنولوژی های پوشیدنی می تواند با بهره گیری از شتاب سنج و سنسورهایی که ضربان قلب را اندازه گیری می کنند، وجود فشار خون و آپنه خواب را در فرد شناسایی کند. 

این تکنولوژی ها می توانند وجود فشار خون را در 82% موارد و وجود آپنه خواب را در 90% موارد درست شناسایی کنند.

به گفته این محققان تکنولوژی های پوشیدنی اندرویدی، «گارمین» (Garmins) و «فیت بیت» (Fitbit) نیز قادر به تشخیص این موارد هستند.

دستگاه عصبی خودکار بدن، قلب را به مغز، معده، مری, کبد، روده، پانکراس و رگ های خونی متصل می کند و به همین دلیل سنسورهای اندازه گیری میزان ضربان قلب تعبیه شده در  اپلیکیشن «کاردیوگرام»، توانایی تشخیص فشار خون و آپنه خواب را پیدا خواهند کرد.

کمپانی «اپل واچ» برای تکمیل نتیجه تحقیقات خود از 6115 نفر از کاربران خود درخواست کرد که در آزمون آنلاینی که با کمک آزمایشگاه «دانشگاه کالیفرنیا در سانفرانسیسکو» طراحی شده بود شرکت کنند. 

طی این آزمون سنسورهای «کاردیوگرام» تعداد ضربان های قلب و قدم های فرد را اندازه گیری و نتیجه را اعلام کردند.

به گزارش «سازمان جهانی بهداشت» از هر 5 نفر 1 نفر به فشار خون مبتلا است و 80% از افراد نیز به آپنه خواب یا وقفه تنفسی در خواب مبتلا هستند. بنابراین تکنولوژی های پوشیدنی می توانند با تشخیص این موارد به فرد هشدار دهند که باید به پزشک مراجعه کند.