رکورد جهانی حل مکعب روبیک شکسته شد

فلیکس زمدگز رکورد جهانی جدیدی در حل مکعب روبیک به نام خود ثبت کرد. او توانست مکعب روبیک را در مدت زمان ۴.۲۲ ثانیه حل کند.

  1. ۵ ماه قبل
رکورد جهانی حل مکعب روبیک شکسته شد
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

فلیکس زمدگز (Feliks Zemdegs) توانست در مدت زمان ۴.۲۲ ثانیه مکعب روبیک را حل کرده و بدین ترتیب رکورد جهانی جدید روبیک را به نام خود ثبت کند. فلیکس ۲۲ ساله از استرالیا توانست در مسابقات سرعتی حل مکعب روبیک کامبوج ۲۰۱۸ رکورد دار شود. این مسابقه، در تاریخ ۶ می برابر با ۱۶ اردیبهشت ماه در ملبورن برگزار شد، او در این رویداد توانست رکورد جهانی ۴.۲۲ ثانیه را به نام خود به ثبت برساند.

البته این اولین بار نیست که فلیکس توانسته است رکورد جهانی در حل معمای روبیک را به نام خود ثبت کند، او در سال ۲۰۱۶ نیز توانست طی زمان ۴.۷۳ ثانیه رکورد دیگری را به نام خود به ثبت جهانی برساند و بدین ترتیب از پاتریک پونز امریکایی جلو بزند. رکورد ۴.۲۲ ثانیه واقعا هیجان انگیز و باور نکردنی به نظر می رسد.

فلیکس زمدگز توانسته است با ثبت رکوردهای جهانی، جزو بهترین رکوردداران حل معمای روبیک شود.  او در سال ۲۰۱۱ در مسابقات کوبارو در زمان ۶.۲۴ ثانیه توانست مکعب روبیک را حل کند. در مسابقات ملبورن ۲۰۱۰ نیز توانست زمانی برابر با ۷.۰۳ ثانیه را برای حل مکعب روبیک به نام خود ثبت کند.

در دور دوم مسابقات همان سال توانست رکورد ۷.۹۱ ثانیه را ثبت کند و در نهایت در زمانی برابر با ۶.۷۷ ثانیه توانست به صورتی فوق العاده سریع، رکورد جهانی حل معمای روبیک را بشکند. در مسابقات بعدی که برگزار شد رکورد او به ۵.۶۶ ثانیه رسید و در نهایت در آخرین مسابقه کامبوج ۲۰۱۸ رکورد ۴.۲۲ ثانیه را به نام خود در جهان ثبت کرد.

همرسانی نوشتار: