سیمکارت دوم در آیفون XS و XS مکس اپل تنها در ۹ کشور پشتیبانی می شود

سیمکارت دوم آیفون های XS و XS مکس از نوع eSIM است، این نوع سیم کارت با وجود مزایای فراوان تنها در ۹ کشور پشتیبانی می شود.

  1. ۲ ماه قبل
سیمکارت دوم در آیفون XS و XS مکس اپل تنها در ۹ کشور پشتیبانی می‌شود
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

دو گوشی جدید اپل، آیفون XS و آیفون XS مکس از دو سیم کارت پشتیبانی می کنند، اگرچه این قابلیت در نسخه ی ویژه ی بازار چین به تمام گوشی های دوسیم کارته ی شباهت دارد؛ اما در نسخه های معمول، یک سیم کارت فیزیکی و یک سیم کارت eSIM در نظر گرفته شده است. هرچند استفاده از eSIM مزایای بسیاری دارد، به کارگیری آن نیازمند پشتیبانی از سوی اپراتورها است که این پشتیبانی فعلا فقط در ۹ کشور وجود دارد.

کشورهایی که در حال حاضر اپراتورهایی را دارند که از eSIM پشتیبانی کنند، شامل اتریش، کانادا، کرواسی، جمهوری چک، آلمان، مجارستان، هند، اسپانیا، انگلیس و آمریکا هستند که در آمریکا اپراتور Sprint و اپراتورهای کوچکتر از آن از این ویژگی بی بهره هستند و کاربران برای استفاده از قابلیت یادشده باید به T-Mobile، ورایزن یا AT&T روی بیاورند.

اپل تا کنون در اپل واچ سری ۳، اپل واچ سری ۴، آیفون XS و آیفون XS Max از eSIM استفاده کرده است. گوگل نیز در پیکسل ۲ از این ویژگی استفاده کرد؛ اما eSIM در پیکسل ۲ تنها در آمریکا و صرفا برای Project Fi مورد استفاده قرار گرفت.

استفاده از eSIM یا سیم کارت درونی و یکپارچه مزایایی را هم برای تولیدکنندگان گوشی، اپراتورها و همین طور کاربران به دنبال دارد. برای مثال، به عنوان کاربر می توانید در صورت رفتن به کشوری دیگر از شماره ی فعلی خود در آن کشور نیز استفاده کنید.

eSIM چیست؟

اصطلاح eSIM به معنی سیم کارت یکپارچه با گوشی است؛ این یعنی دیگر سیم کارت فیزیکی قابل خروج از دستگاه در کار نخواهد بود. eSIM باید توسط اپراتور تلفن همراه شما پشتیبانی شود؛ بنابراین، اگر می خواهید در آیفون XS و XS مکس از دو شماره استفاده کنید، برای شماره ی دوم باید اپراتور شما از eSIM پشتیبانی کند.

اساسا eSIM تراشه ای مثل NFC داخل گوشی است که نسبت به سیم کارت های معمول نه تنها کوچکتر است و جای کمتری می گیرد؛ بلکه قابلیت بازنویسی را نیز دارد؛ قابلیت بازنویسی یعنی تنها با یک تماس می توانید اپراتور خود را عوض کنید و دیگر نیازی به خارج کردن یک سیم کارت و وارد کردن سیم کارت دیگر نیست. توجه داشته باشید که آیفون های جدید به اسلات سیم کارت فیزیکی نیز مجهز هستند و eSIM در این گوشی ها برای سیم کارت دوم در نظر گرفته شده است.

Apple eSIM

برای فعال کردن eSIM در آیفون ها، کافی است به Settings رفته و وارد Cellular شوید. در این قسمت یک Cellular Plan اضافه کنید و QR کدی را که توسط اپراتور در اختیار شما قرار گرفته است، اسکن کنید. همچنین امکان اضافه کردن چند شماره به یک eSIM نیز در این قسمت وجود دارد. در این حالت باید یکی از اپراتورها را انتخاب کرده و از گزینه ی Turn On This Line استفاده کنید.

با اینکه در حال حاضر اپراتورهای زیادی از eSIM پشتیبانی نمی کنند، میلیون ها آیفونی که به زودی با این قابلیت روانه ی بازار می شوند، می تواند این انگیزه و رقابت را در اپراتورها به وجود بیاورد که پشتیبانی از eSIM را به خدمات خود اضافه کنند.

نظر شما کار محترم زومیت در خصوص این قابلیت چیست؟